Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

&alice.

2 posters
YazarMesaj
Madolen D. Orlêans
Büyücü
Büyücü
Madolen D. Orlêans

Gerçek İsim : precioslove,devi.
Sihirsel Soy : Safkan.
En Belirgin Özellik : Çok güzel asdfghj.
Hım, çok sinsi görmediniz bu kadar sinsisini.
Rpg Puanı :
&alice. Left_bar_bleue98 / 10098 / 100&alice. Right_bar_bleue
Düello Gücü :
&alice. Left_bar_bleue49 / 10049 / 100&alice. Right_bar_bleue

&alice. Empty
MesajKonu: &alice.   &alice. Icon_minitimePaz Ara. 05, 2010 4:56 pm

“Oh oh oh baby, oh oh oh close” Geçen sezonun şapşal şarkılarıyla dolu bu küf kokulu barda yeni reşit olmuş kızıl saçlı mavi gözlü bir kız [Roxane] sıkılmış bir şekilde içkileri sömürüyordu. Güçlü bir bünyesi vardı ki sayamadığım kadar içki içebiliyordu. Bar yöneticisi, içip kafayı bulmuş bir adamla kavga ediyordu. Roxane onlara yaklaştı. “Hey ! Ne oluyor burada bayım ?!” bar yöneticisi küçük müşterisine sen delirdin mi dercesine baktı. Raxanne güçlü bir fısıldama ile “Boş ver , adam kafayı bulmuş onu bana bırak da biraz eğleneyim.” dedi. Roxane onu kenara çekti. Adam ona baktı ve “Vay canına kızım!” diye ona iltifat etmeye başladı. Rox adama tam ters bir cevap verecekti ki “Oh adamım! Numaramı kaybetmişsin gel yazıyım koluna!” dedi. Sonuçta çocuk tatlıydı bir de ayıkken görsek ne sorun olur düşüncesi ile koluna numarasını yazdı ve ne gereği varsa alnının ortasına “Sersem!” yazdı.

Ertesi gün beş kuruş kazanmak için çalışan Roxane iş sırasında cep telefonu sebebiyle rahatsız edildi. Patronu görmesin diye asmakta olduğu elbiselerin arasına saklandı. Arayan kişi dünkü sarhoştu.

-Selam. Ben Vernon.
    -Ha? Kimsin kimsin?
    -Dünkü sarhoş.
    -Cidden mi? O kokuyu atmak için yaptığın banyolardan sonra hâlâ silinmedi mi numaram?
    -Hem o hemde anlımda ki.
    -Şu sersem yazısı mı? Sersem.
    -Kapa çeneni ve altıda benimle Joe'nun Yeri'nde buluş.
    -Bunu neden yapayım?
    -Neden yapma?
    -Şirin bir sersem.

Dedi ve tam kıkırdarken patronu “Seni burada para kazanırken bir daha gören olmayacak!” dedi ve tek bir lafla onu kovdu. Rox bir küfür savurdu ve “Lanet olasıca Vernon!” diye fısıldadı. Biraz yürüyüp cebindeki iki dolarla bir içecek aldı. Sonra aklına geldi ve hızla dükkâna döndü. Ve patronuyla kavga etmeye başladı. “Tazminat istiyorum!” diyerek bağırdı. “Unut bunu küçük sürtük!” dedi patronu fısıldayarak. “Oh! Cesarete bak önce kov sonra söv! Harika bir dava olacak” dedi meydan okur bir tavırla. Patronu kolunu güçlüce çekti ve onu deponun duvarına dayadı “Bak! On altını yeni geçtin, isyankâr bir genç kız gibi davranabilirsin ama bu işe beni karıştırma!” dedi. Rox ukala bir tavırla “Neden paran mı kalmadı?” dedi. Adam kızı duvara yapıştırdı ve yüzüne yakın bir şekilde sessizce fakat oldukça sinirli bir biçimde fısıldadı “Kurallara uymadın ve seni kovdum tazminat olarak defolup gitmene izin veririm yada aileni ararım seni gelip alırlar!” dedi. Rox adama sıkı bir tekme koydu ve çıkarken kasayı yere fırlattı. Duvar saatine bakınca saatin altıya yaklaştığını gördü ve Vernon’ ı bir güzel sövmek için kafeye gitme kararı aldı. Otostopla yarım saatlik yolu 10 dakikada geçti. Başında kocaman şapka olan Vernon’ı bulması pek de zor olmadı.

“Seni koca çeneli!” dedi ve Vernon’a sert bir yumruk indirdi. “Hey! Şapka yetiyor morlukları kapatmak için sivilce kapatıcısı istemiyorum !”dedi Vernon. Rox ona bir küfür savurdu ve oturup olanları baştan sona anlattı. Vernon gülümsedi ve göğsünden bir rozet çıkartı. “Seherbazlık bürosu başkanı mı?” dedi. “Evet ve madem hasara sebep olan benim bir sekreter edinmenin vaktidir.” dedi ve gülümsedi. Rox kıkırdadı “Neden alnındaki yazıyı büyüyle çıkartmıyorsun ?” dedi. Vernon ise “Neden isteyeyim bana seni hatırlatıyor.” dedi. İkisi de kıkırdadı.
Cynthia Weitz
Vampir
Vampir
Cynthia Weitz

Gerçek İsim : Esin.
Patronus : Kedi Sihirsel Soy : Safkan.
Özel Yetenek : Metamorfmagus
En Belirgin Özellik : İnatçı.
Rpg Puanı :
&alice. Left_bar_bleue93 / 10093 / 100&alice. Right_bar_bleue
Düello Gücü :
&alice. Left_bar_bleue47 / 10047 / 100&alice. Right_bar_bleue

&alice. Empty
MesajKonu: Geri: &alice.   &alice. Icon_minitimePaz Ara. 05, 2010 4:57 pm

Kanıt lütfen.
https://godricshollow.yetkin-forum.com/lejant-f75/esin-asdf-xd-t1
Cynthia Weitz
Vampir
Vampir
Cynthia Weitz

Gerçek İsim : Esin.
Patronus : Kedi Sihirsel Soy : Safkan.
Özel Yetenek : Metamorfmagus
En Belirgin Özellik : İnatçı.
Rpg Puanı :
&alice. Left_bar_bleue93 / 10093 / 100&alice. Right_bar_bleue
Düello Gücü :
&alice. Left_bar_bleue47 / 10047 / 100&alice. Right_bar_bleue

&alice. Empty
MesajKonu: Geri: &alice.   &alice. Icon_minitimePaz Ara. 05, 2010 5:06 pm

Kanıtlandı.

Anlatım tarzını ve konuyu çok sevdim. Bi'kaç yerde imla hatası vardı, nokta koymayı unuttuğun yerler falan. Bide şurda bi' hata vardı.
Dedi ve tam kıkırdarken patronu “Seni burada para kazanırken bir daha gören olmayacak!” dedi ve tek bir lafla onu kovdu.
İki kez dedi demişsin, cümle garip olmuş. Düzeltme okuması yapmanı öneririm. Renklendirme iyi gibiydi, kötü değildi ama mavi çok neon ışıklarını andırıyordu okurken. :D Uzunluğun yetersiz olduğu düşüncesindeyim, bazı rplerde bu uzunluğa gelince bırakmak gerekiyor ama bu rpde uzatabileceğin çok çeşit konu vardı. Neyse, genel olarak iyi diyelim.

Betimleme: 25/30
Renk ve Paragraf Düzeni: 6/10
Uzunluk: 3/5
İmla Düzeni: 9/10
Anlatım: 30/30
Kurgu: 15/15

Toplam Rol Oyunu Puanı: 88/100

Godric's Hollow'a hoşgeldin. İyi RPG'ler.
https://godricshollow.yetkin-forum.com/lejant-f75/esin-asdf-xd-t1

&alice.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alice
» Alice
» Moniqué Alice Knowlés
» Mary Alice Flanders