Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Claudia 'clau' Devlin

2 posters
YazarMesaj
Claudia Devlin
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Claudia Devlin

Gerçek İsim : Bilge
Sihirsel Soy : melez.
En Belirgin Özellik : kendine güvenli görünmesi.
Rpg Puanı :
Claudia 'clau' Devlin Left_bar_bleue93 / 10093 / 100Claudia 'clau' Devlin Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Claudia 'clau' Devlin Left_bar_bleue47 / 10047 / 100Claudia 'clau' Devlin Right_bar_bleue

Claudia 'clau' Devlin Empty
MesajKonu: Claudia 'clau' Devlin   Claudia 'clau' Devlin Icon_minitimePerş. Tem. 07, 2011 9:09 pm

Ailem benden nefret ediyor. Ah Tanrım hayır, iyice pembe dizi repliklerine benzemeye başladı yazdıklarım. Amaan, canı cehenneme. Sonuçta gerçek apaçık ortada, benim yapabileceğim bir şey yok. Gerçi hayır hayır bekleyin, ailem benden nefret etmiyor. Ailem beni severdi, ama Devlinler... Annem Lena Devlin safkan, zengin, her üyesinin Slytherin'e seçildiği hafiften takıntılı, çoğu üyesinin manik depresif olduğu köklü ailelerden birinin kızıymış. Her iyi kız çocuğunun yapacağı gibi Hogwarts'a gittiği gibi abisinin yolunu takip ederek -amcam Micheal- Slytherin'e seçilmiş. Ne yazık ki mutlu aile tablosu Micheal'ın Hogwarts'da olup da ona göz kulak olamadığı(!) o son meşum senede bozulmuş. Annemin bir Gryffindorla, üstüne üstlük bir de melezle olan ilişkisi ortaya çıkınca ortalık karışmış. Annem ise ailenin mirasçı olmaktan men edilme, sevgilisinin başına muhtelif kazalar gelmesi gibi klasik tehditlere boyun eğmeyip evi terk etmiş. Terk edişten sonra evlenmelerinin yıldönümü dolmadan ben dünyaya gelmişim. Babam, Jason Campbell, yerel bir gazetede muhabirmiş, annem ise safkanların kara listesinde olduğu için doğru düzgün bir kariyer yapması zaten mümkün değilmiş. Miş diyorum çünkü bunlar hep yarım yamalak hatıralar, fotoğraf albümleri, ya da amcamın öfke nöbetleri esnasında bana kustuğu bir iki bilgi kırıntısından geliyor. Çünkü Lena ve Jason ben yedi yaşımdayken öldüler. Nasıl olduğunu hatırlamıyorum, tek bildiğim o zamanlarda muggle okuluna başlamış olduğum. Bir gün eve dönme vakti geldiğinde annem her zamanki gibi beni beklemiyordu. Annemin öldüğünü, iksir kazasıymış, babamın ise beni göremeyecek kadar üzgün olduğunu, ülke dışına çıktığını söylediler. Buna hiç bir zaman anlam veremedim, hep kendi kafamda çözümler aradım. Zaman zaman iyice paranoyak olup büyükbabamın, amcamın ya da anneannemin babamı kaçırttıkları geldi. Ama ne olursa olsun babamın beni isteyerek bıraktığına inanamadım. Tek bildiğim şey artık eski minik evimizde değil, Devlinlerle beraber, büyük, neredeyse kimse tarafından sevilmediğim aile 'malikanesinde' yaşayacağımdı. Açıkçası alışma dönemim ailemden daha bulanık hatıralar içeriyor. Çocuklar çok garip, travma geçirip kendimden geçmem gerekirken hayatımdaki değişikliği o kadar çabuk kavrayıp, ona uyum sağlamıştım ki şimdi bir iki tahtamın eksik olduğunu düşünüyorum.

Herneyse, amcam beni sevmese de asla kendi kızından farklı muamele etmedi, en azından görünüşte. Eşi Patricia ise içten içe bir erkek olmadığım için sevindi ve bana müsamaha gösterdi yoksa kendisinin de bir erkek varis doğuramamasının ağırlığı daha beter çökecekti üstüne. Büyükbaba Jack Devlin ve eşi Erida, bana adlarını taşıdığımı milyonlarca defa hatırlatsalarda veya bir kere bile kuzenim Lilja'ya bahşettiği gülümsemelerini göstermeseler de kötü davrandıklarını söyleyemem. Yine de, anlıyorsunuz. Bakışlar, mimikler, ya da sadece varlığım. Benden nefret ediyorlar. Yine de hepsi değil. Yıllar önce bu eve geldiğimde benden nefret etmek için iyi bir sebebi olabilecek tek kişi beni seven tek kişi oldu: Kuzenim Lilja. Onunla yaşıtız ama bu kadar farklı olamazdık. Ben sıcaksam o soğuktur, ben ne kadar öfke nöbetleri geçirsem o kontrolünü kaybetmez, soğukkanlı, kontrollü, mükemmel bir Devlin. Ama benim yanımda o minik porselen bebek can buluyor, bahçede alt alta boğuşuyoruz, koşuyoruz, heyecanlanıyoruz. Lilja'nın gülünce ortaya çıkan gamzelerini en iyi ben biliyorum, ne kadar korumacı olduğunu, ben bir kabahat işlesem koşa koşa dedesine gidip ağlayarak kendisinin yaptığını itiraf ettiğini, sonra bana verilecek olan azar ve cezaların yerine öğleden sonrasını kütüphanede geçirmesini.

Ben, anne tarafıma göre Claudia Devlin, bana göre Claudia Campbell-Devlin -çünkü annemin mirası, bir Devlin olarak yetişmesine rağmen babamı sevmesi hayatta en gurur duyduğum şeylerden- bu saçma sapan günlüğü, işte o kız, Lilja istedi diye tutuyorum. Bana aldığı deri görünümlü ağır deftere yazmak hiç de isteklerim arasında değildi ama eş günlüklerimiz olmasına söz verdim. On yıl sonra okuyacakmışız. Eh, bu da bu kadardı. Görevimi tamamladığıma göre Hogwarts alışverişi için hazırlanmalıyım yoksa Petra teyze beni kıtır kıtır keser. Ha evet, bir de bu sene Hogwarts'a başlıyoruz Lilja ve ben! Amcama karşı birbirimizden nefret ediyormuş gibi davranmamıza gerek olmayan koca bir yıl!

"CLAUDIA. HENÜZ HAZIR DEĞİLSEN-"
"Geliyorum teyze! Hazırım!"
"Ben sana dedim çabuk ol diye, niye oyalandın?"

Odadaki kızıl saçlı, kahverendi gözlü kız sinirle homur homur bir şeyler söylenerek hızla üstüne temiz bir şeyler geçirdi, bir yandan da kuzenine laf yetiştiriyordu. "Keyfimden mi geciktim?! Senin defterini yazıyordum."Sarışın kızın bakışları derhal yumuşadı, dudakları bir gülümsemeyle kıvrıldı. Lilja Devlin, kızıl saçlı kuzeninden oldukça farklı görünüyordu. Daha zarif ve kırılgan hali, esmer saçları, minik burnu ve kuzenindeki çillerden eser olmayan pürüzsüz teniyle tam bir güzellik abidesiydi. Ama şimdi mermerden oyulmuş gibi duran yüzü kocaman bir gülümsemeyle aydınlandı ve kız heyecanla konuşarak kuzeninin komodinine doğru bir hamle yaptı. "Yazdın mı! Clau! Yazmazsın sanmıştım, bak gör ne güzel olacak! Nerde hani şimdi, okuyayım mı-" Claudia gözlerini devirip saçlarını hızlıca düzeltti sonra yarı sevgi yarı da sinirle karışık kuzenine baktı. İki saniye önce geç kalmaktan söz eden kendisi değilmiş gibi aceleci halinden eser kalmamıştı. Clau Lilja'nın deftere uzanan eline vurup kızı merdivenler aşağı sürükledi. Onlar patır patır aşağı inerken merdivendeki hizmetçi tam bir şey söylecekti ki Clau lafı ağzına tıkadı. "Çok geç kaldık Martha, bir daha koşmayız!" Kızlar Patricia'nın yanına geldiklerinde yavaşladılar, yüzleri ciddileşti ve yıllarca oynadıkları tiyatroya geri döndüler. İki hafta! diye düşündü Clau. Sonra serbestiz.

Beatricia Gallagher
Yönetim
Yönetim
Beatricia Gallagher

Gerçek İsim : Yağmur
Patronus : Kuğu. Sihirsel Soy : Melez.
Özel Yetenek : Görücü.
En Belirgin Özellik : Ayşinsever
Rpg Puanı :
Claudia 'clau' Devlin Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Claudia 'clau' Devlin Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Claudia 'clau' Devlin Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Claudia 'clau' Devlin Right_bar_bleue

Claudia 'clau' Devlin Empty
MesajKonu: Geri: Claudia 'clau' Devlin   Claudia 'clau' Devlin Icon_minitimeCuma Tem. 08, 2011 8:45 am

Betimleme: 30/30
Renk ve Paragraf Düzeni: 10/6
Uzunluk: 5/5
İmla Düzeni: 10/10
Anlatım: 30/29
Kurgu: 15/13

Toplam: 93

Açıkçası rpye ilk baktığımda gözüme çarpan paragraf düzeni oldu, sonlara doğru düzeni değiştirmeniz görünümü kötüleştirmiş. Renk seçimleri daha farklı ve daha uyumlu yapılabilirdi. Anlatımınız ve kurgu seçiminiz iyiydi, betimleme ve imla düzeni hakkında bir sorun yoktu.

Aramıza hoş geldin.
http://twitter.com/#!/yagmurayyildiz

Claudia 'clau' Devlin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Claudia Devlin
» Claudia~
» Lilja Devlin
» Lilja Devlin