Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Diana Milaras

2 posters
YazarMesaj
Diana Milaras
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Diana Milaras

Gerçek İsim : Şevval.
Sihirsel Soy : Safkan.
En Belirgin Özellik : Çıkarcılığı.
Rpg Puanı :
Diana Milaras Left_bar_bleue87 / 10087 / 100Diana Milaras Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Diana Milaras Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Diana Milaras Right_bar_bleue

Diana Milaras Empty
MesajKonu: Diana Milaras   Diana Milaras Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 10:36 am

‘’Benimsin.’’ Ses, malikanenin taş duvarları arasında yankılandı. ‘’Asla senin olmam.’’ diye feryat etti genç kız. Onu saran taş gibi kollardan kurtulmaya çabalarken yaşların gözüne hücum ettiğini hissedebiliyordu. Dışarıda hız kesmeden yağan yağmura ve pencereyi döven küçük damlalara baktı umutsuzca. ‘’Sen bir canavarsın. Bırak beni!’’ diye bağırdı bir kez daha faydasız olduğunu bile bile. Tüm gücünün kollarından başlamak üzere vücudundan çekildiğini hissediyordu. Mücadele etmeyi bıraktı. ‘’Belki de haklısın Maria. Belki bir vampir olmak yerine ölmeyi tercih edersin?’’ Kızı çepeçevre kuşatan kollar aynı sertlikle onu yüzünü çevirmeye zorladı. Buz gibi elleriyle boynunu geriye attı. Ağzını o en lezzetli yaşam sıvısının aktığı damara doğru yaklaştırdı. ‘’Hayatının son saniyelerini yaşıyor olduğunu bilmek nasıl hayatım?’’ diye sordu alaycı bir sesle sivri dişlerini boynunda bir aşağı bir yukarı gezdirirken. Hafiften hıçkırmaya başlamıştı şimdi kız.

‘’Be-beni öldürmezsin Andrew.’’ Maria karşısındakini görmemek için yüzünü olabildiğince çevirdiğinden vampirin gözlerinde alev alev yanan kızgınlığı görmedi. Bir zamanlar karşısında duran bu canavarı sevmiş olduğuna inanamıyordu. Boynundaki dudakların yerini sert bir kavrayış aldı aniden. Buz gibi eller boynunu tutmuş ölesiye sıkıyordu. ‘’Beni boğuyorsun!’’ diye soludu güçlükle. ‘’Seni öldürecek olsam o taze kanından kendimi mahrum bırakmazdım güzelim.’’ diye cevap verdi Andrew hırıltıyı andıran bir sesle ve kızı tuttuğu gibi odanın karşısına fırlattı. ‘’Bana söz vermiştin!’’ diye haykırdı. ‘’Sonsuza kadar seninle olurum demiştin!’’

‘’Kast ettiğimin bu olmadığını biliyordun!’’ diye karşılık verdi Maria aynı ses tonuyla. ‘’Hatta senin ne olduğunu bilseydim hayatına dahi girmezdim.’’ Çarpmanın etkisiyle olsa gerek başı fena halde zonkluyordu. İstemsiz olarak elini başının arkasına, ağrının en yoğun olduğu bölgeye götürdü. En azından kanaması yoktu. Karşısındaki vampirin arzularını tetiklemek isteyeceği son şeydi elbette. Bütün bunların başına neden geldiğini düşündü sakin geçen o kısacık dakikada. Böyle bir cezayı hak etmek için nasıl bir günah işlemiş olabileceğini sorguladı. Sonra fark etti. Günah, karşısında duruyordu. Tuhaftır, insan gerçekten son dakikalarını yaşamaya başladığını düşündüğünde veyahut bunun bilincinde olduğunda beyni normalden çok daha hızlı çalışıyordu. Aynı anda onlarca düşünce zihnine hücum etmişti sanki. Zayıf bir anını kolla, kaç git buradan, birkaç saniyelik acıya katlan, yalnızca birkaç saniye sonra sonsuza kadar berabersiniz, düşünmen gereken bir ailen var! Tüm bu düşüncelerin arasında zorlukla araladı dudaklarını. ‘’Bırak gideyim.’’ diye bir inilti döküldü yalnızca dudaklarından. Kızın çaresizliği sesine öylesine yansımıştı ki tüm umudunu tükettiği yalnızca bu iki kelimeden bile anlaşılıyordu. Gelen cevap da beklediği gibi olmuştu. ‘’Hayır.’’ Evet, cevap bu kısacık bir kelimeydi fakat o kelimede bir tereddüt mü sezmişti Maria? Eskisi kadar sert çıkmamıştı sanki bu defa sesi. Bir zamanlar sevmiş olduğu kıza acımaya mı başlamıştı yoksa? Artık atmayan kalbinde geçmişe dair bir şeyleri hatırlatmak istedi ona kız. ‘’Bırak gideyim.’’ diye denedi bir kez daha, yalvarır gibi bir sesle. ‘’Sen, kıyamazdın bana hatırladın mı? Asla istemediğim bir şeyi yapmaya zorlamayacağını söylemiştin. Şimdi izin ver gideyim.’’ bir damla gözyaşı gözünden yanağına doğru düştü. ‘’Lütfen gideyim.’’ Andrew arkasını döndü. Kollarını kavuşturdu. Onun ağzından çıkacak tek bir kelimenin kaderini belirleyeceğinin bilincindeydi Maria. Elinin tersiyle gözyaşını tozlanmış yanaklarından sildi. ‘’Git.’’ dedi belli belirsiz bir ses. Maria’nın itiraz etmek için zihninde tasarladığı tüm cümleler şaşkınlıktan dondu kaldı adeta. Doğru mu duymuştu? Gitmesine izin mi veriyordu gerçekten? ‘’E-efendim?’’ diye kekeledi şaşkınlıktan. Bu defa içinde gerçekten bir umut ışığı yanmıştı. Onu tekrar kızdırmamak için başka bir kelime kullanmaktan çekiniyor, yanından gideceği için bu derece coşkulu olduğunu gizlemeye çalışıyordu. ‘’GİT DEDİM, SAĞIR MISIN BE KADIN?’’ Maria yanındaki masadan destek alarak zorlukla ayağa kalktı. Hala kaderinin tam tersine dönmüş olduğuna inanamıyordu. Gidecek, yaşamına her normal kız gibi devam edecekti. Hiçbir şey söylemedi. Andrew ile geçmişte her ne yaşamış olursa olsun bu geceden sonra değil onunla tekrar konuşmak yüzünü görmeye bile tahammülü yoktu. Tek, bir tek istediği o lanetli malikâneden biran önce uzaklaşmaktı. Adımlarını giriş salonunun büyük kahverengi kapısına doğru hızlandırdı. Çok az kalmıştı. Kurtuluşunu yarılamıştı bile. Kafasında buradan çıkınca evine nasıl döneceğini, halini nasıl açıklayacağını şekillendirmeye koyuldu. Son birkaç adım. Ondan sonra dışarı çıkacak, bir daha asla soluyamayacağını düşündüğü oksijeni doyasıya ciğerlerine çekecekti. Tekrar yapamayacağını düşündüğünde nasıl da kıymete biniyordu her şey. Fakat aniden yanından takip edemediği bir hızla geçen bir karaltı görür gibi oldu. Şaşkınlığın etkisiyle duraklamak genç kızın canlı haliyle yaptığı son şeydi. Dünya üzerindeki en kesici dişler boynunu parçalarken malikanenin loş duvarları arasında yankılanan çığlık, o gece duyulan son şey oldu.

Spoiler:
Adrasteia Quiwen
Durmstrang V. Sınıf
Durmstrang V. Sınıf
Adrasteia Quiwen

Gerçek İsim : Ayşin.
Özel Yetenek : Çataldil.
En Belirgin Özellik : Kibri ve umursamaz tavırları.
Rpg Puanı :
Diana Milaras Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Diana Milaras Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Diana Milaras Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Diana Milaras Right_bar_bleue

Diana Milaras Empty
MesajKonu: Geri: Diana Milaras   Diana Milaras Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 11:31 am

Kanıt istemek durumundayım; karakterinizin ismi geçmiyor çünkü.
Diana Milaras
Diana Milaras

Gerçek İsim : Şevval.
En Belirgin Özellik : Çıkarcılığı.
Rpg Puanı :
Diana Milaras Left_bar_bleue87 / 10087 / 100Diana Milaras Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Diana Milaras Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Diana Milaras Right_bar_bleue

Diana Milaras Empty
MesajKonu: Geri: Diana Milaras   Diana Milaras Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 11:42 am

Özel mesaj ile gönderiyorum. ^^
Adrasteia Quiwen
Durmstrang V. Sınıf
Durmstrang V. Sınıf
Adrasteia Quiwen

Gerçek İsim : Ayşin.
Özel Yetenek : Çataldil.
En Belirgin Özellik : Kibri ve umursamaz tavırları.
Rpg Puanı :
Diana Milaras Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Diana Milaras Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Diana Milaras Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Diana Milaras Right_bar_bleue

Diana Milaras Empty
MesajKonu: Geri: Diana Milaras   Diana Milaras Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 12:45 pm

Kanıtlanmıştır.

Betimleme: 20/30
Renk ve Paragraf Düzeni: 8/10
Uzunluk: 5/5
İmla Düzeni: 9/10
Anlatım: 30/30
Kurgu: 15/15
Toplam: 87

Betimlemeler daha sık olabilirdi. Duygusal yönden iyi olsa da fiziksel betimlemelere rastlamadı pek. Kurgu oldukça hoştu. İlk önce kızı bırakmayıp öldüreceği şeklinde sıradan bir kurgu sandım, daha sonra bırakmasına izin vermesiyle bu fikrimden vazgeçtim. Sonra bir baktım, kız öldü. Şoka girdim. Araya sıkıştırdığın umut ışıkları kurguyu sıradan olmaktan kurtarmıştı.
Renklendirmelerde keşke vampir için de bir renk kullansaydın. Ama baktığında göze gayet hoş geliyordu.
Anlatımın da sıkılmadan okuyabileceğim şekildeydi.
Şapkalılar Türkçe’den kalktı; başka bir hataya rastlamadım.

Diana Milaras
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Diana.
» Diana'nın Odası.
» Diana ~ Çalışmalarım
» Diana Swennie Rosenbaum.