Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Merhaba Yabancı.

2 posters
YazarMesaj
Isidora Cadence
Beauxbatons Müdiresi
Beauxbatons Müdiresi
Isidora Cadence

Gerçek İsim : İlkin.
Patronus : Telekine. Sihirsel Soy : Melez.
En Belirgin Özellik : Kahin gibi maşallah. asfda.
Rpg Puanı :
Merhaba Yabancı. Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Merhaba Yabancı. Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Merhaba Yabancı. Left_bar_bleue45 / 10045 / 100Merhaba Yabancı. Right_bar_bleue

Merhaba Yabancı. Empty
MesajKonu: Merhaba Yabancı.   Merhaba Yabancı. Icon_minitimePaz Ağus. 21, 2011 6:46 pm

Hogwarts'ta ilk dönemi bitmişti, bunun rahatlığı içerisindeydi. Tatil diye adlandırabileceği bu zaman dilimini annesi ve babasının yanında gerçimeye karar vermişti. Genç cadı, neredeyse okulunu bitirir bitirmez Hogwarts'ta profesör olmuştu, arada sadece birkaç sene vardı. Bu birkaç senenin de ona pek bir şey kattığı söylenemezdi. Yine annesi ve babasıyla beraber Hogsmeade'deki minik evlerinde oturup gökyüzünü incelemişti. Zaten yıllardır tek yaptığı buydu, gökyüzüyle ilgilenmek. Hogwarts'tan profesörlük teklifi almasaydı, insan yüzü göreceği de yoktu. Bu yaşta bu kadar çaresiz ve asosyal olmak da ona koyuyordu. Hogwarts onun kurtuluşu olmuştu, sonunda kabuğunu kırıp öğrencilerin arasına karışmıştı ve eski neşeli haline geri dönmüştü. Hogsmeade'de yürürken kendi kendine eski günleri hatırlıyordu ve kendine acımadan edemiyordu. Sonunda kendi ayakları üzerinde durabildiğinden ve Hogsmeade'e sadece tatil için geldiğinden memnundu. Yavaş adımlarla yürürken mugglesız havayı koklayarak rahatlıyordu. Gördüğü herkese selam vererek gülümsüyordu. Daha öğlen yeni olmuştu fakat o uyanır uyanmaz kendini dışarı atmıştı. Evde geçirdiği birkaç gün ona yetmişti hasret gidermek için. High Street'teki minik dükkanlara bakıyordu göz ucuyla fakat pek de alışveriş yapma niyetinde değildi. Belki Hogwarts'a dönmeden önce alışverişini yapar ve dersliğinin bir köşesine minik heykelciklerden yerleştirirdi. Uzun kahverengi saçlarını geriye attı ve yeşil gözlerini eskiden uğrak yeri olan Üç Süpürge'ye çevirdi. Genelde öğrencilerin takıldığı minik bara uğrama isteği hissetmişti. Bir profesör olduğundan bütün gözlerin kendisine çevrileceğini tahmin ediyordu fakat yine de eski günleri yad etmenin fena olmayacağını düşünüyordu. Sağ ayağıyla girmeye özen göstererek kafeye adımını attı ve etrafına bakınmaya başladı. Bu saatte pek bir kimsenin olmadığını görünce rahatladı ve bara doğru ilerlemeye başladı. Karşısındaki görevliye baktı ve buranın meşhur içeceğinden rica etti. "Kaymak birası alabilir miyim?" dedikten sonra sağ ayağını yere vurarak beklemeye başladım. O sırada karşıdan gelen birini görmüştüm ve gözlerimi istemsizce ona çevirmiştim. Daha önce tanımadığımdan emindim fakat duruşu beni tanışmaya itiyordu. Dik bir biçimde bara doğru ilerlerken, gelen kaymak birasını elime aldım ve göz ucuyla adama bakmaya devam ettim.
Desmond Fionnlaqh
Seherbaz
Seherbaz
Desmond Fionnlaqh

Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : Sempatik
Rpg Puanı :
Düello Gücü :

Merhaba Yabancı. Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Yabancı.   Merhaba Yabancı. Icon_minitimeSalı Ağus. 23, 2011 6:42 pm

Gecenin sağır sessizliğinde ilerliyordu sakin adımlarla. Ara sokaklarda gizlice öpüşen gençlerin aşk dolu fısıltıları güzelleştiriyordu Londra'nın karanlık sokaklarını. Kimi sokaklarda ise hırsızlar kol geziyordu. Rüzgar bütün şiddetiyle esiyordu usulca. Desmond caddeyi boydan boya kaplamış olan kaldırımda düşünceli şekilde yürüyordu. Adımını attığı her anda pahalı davete katılan güzel hanımların ayakkabılarının topuğundan gelen ses çıkıyordu. Belli bir süre yürüdükten sonra canı sıkıldı ve bira içmek istiyordu. Bu saatte Londra'daki bütün barlar kapalıydı. Ancak büyücülerin dünyasına ait olan ve Kaymak birasıyla meşhur olan Üç Süpürge her zaman açıktı. Boynundan ayaklarına kadar sarkan pelerininin kenarından sıkıca tuttu. Kendine özel olan büyülü sözleri söyleyerek Hogsmeade'ye cisimlendi. Ahşap tasarımıyla cazibeli bir mekandı Üç Süpürge. Salonun içerisinde yanan ışık pencerelerden dışarıya taşıyordu. Ahşap kapıyı hafifçe kendine doğru çekti. Üç Süpürge önceki gidişine göre kalabalık değildi. Barın olduğu kısma doğru yavaşça yürüyordu. Denizlerin mavisini kıskandıran gözleriyle etrafa bakındı. Barın bitişiğine yerleştirilmiş sandalyelerin sadece biri doluydu. Dolu olan sandalye de güzelliğiyle göz kamaştıran bir bayan oturuyordu. Düşünceler akıp giderken zaman durmuyordu. Çoktan barın önünde ve güzel kadının yanındaki sandalyede bulmuştu kendini Desmond. Kaba olmamak adına kadına bir şeyler söyledi.

" Oturmamda bir sakınca var mı? "
Isidora Cadence
Beauxbatons Müdiresi
Beauxbatons Müdiresi
Isidora Cadence

Gerçek İsim : İlkin.
Patronus : Telekine. Sihirsel Soy : Melez.
En Belirgin Özellik : Kahin gibi maşallah. asfda.
Rpg Puanı :
Düello Gücü :

Merhaba Yabancı. Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Yabancı.   Merhaba Yabancı. Icon_minitimeCuma Ağus. 26, 2011 11:36 am

Az önce Isidora'nın baktığı adam, şimdi kızın yanına oturmuştu. Bakışlarını hemen aksi yöne çevirdi, adama baktığının görülmesini pek istemiyordu. Özellikle öğrencilerin doluştuğu bu barımsı kafede, bir profesörün bulunması zaten pek de doğal veya normal değildi. "Oturmamda bir sakınca var mı?" Isidora bu otoriter sesi duyduğunda yeşil gözlerini adamın üzerine çevirdi. Ne diyeceğini bilemiyordu, elbette bir sakıncası yoktu fakat tanımadığı bir adamla da fazla konuşmak istemiyordu. Gülümsemeye çalıştı ve kendini dinleten bir sesle konuşmaya başladı. "Yok canım, buyrun." dedikten sonra kaymak birasından bir yudum aldı. Burasının gün geçtikçe güzelleşmesi gerekiyordu fakat eski geleneklerden hafif uzaklaşılıyor gibiydi. Küçükken kaymak birasını içmeye can atan bu minik kız, on altı yaşında ilk kez bu birayı tattığında çok beğenmişti tadını ama zaman geçtikçe ya hevesi kaçmıştı, ya da yapanlar tadını kaçırmıştı. Derin bir nefes verdi, sağ eliyle saçlarını geriye attı ve ardından parmaklarını masaya vurmaya başladı ahenkle. Mavi ojelerini gerçekten çok seviyordu, belki de insanlara ojesini göstermek için yapıyordu bunu. Bir süre sonra bir yudum daha aldı kaymak birasından ve yanındaki adamla konuşma ihtiyacı hissetti nedenini bile bilmeden. Önce sesini düzeltmek adına öksürdü ardından "Merhaba ben Isidora." diyerek elini uzattı. Normalde bu kadar atılgan birisi değildi ama, yine de tanışmak istemişti adamla ve bunun da yadırganacak bir yanı olmadığını düşünüyordu.
Desmond Fionnlaqh
Seherbaz
Seherbaz
Desmond Fionnlaqh

Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : Sempatik
Rpg Puanı :
Düello Gücü :

Merhaba Yabancı. Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba Yabancı.   Merhaba Yabancı. Icon_minitimePtsi Eyl. 26, 2011 3:55 pm

Aşkın büyüsüyle kutsanmış kadın, tiz ses tonuyla yanına oturması için Desmond'a izin verdi. Gecenin kırık sessizliğinin katili, Desmond'un yanına oturduğu kadının parmaklarıyla ritimli şekilde masaya vurmuş olmasıydı. Desmond dikkatini başka bir şeyle meşgul olmuş garsona verdi. Bunun tek sebebi ise barmenin henüz Desmond'un kaymak birasının olmadığını farketmemiş olmasıydı. Dakikalar sonra barmen kirli bardak ve tabakları yıkamaktan yıpranmış elleriyle Desmond'a özel kupa bardağıyla kaymak birasını getirmişti. Neredeyse bir buçuk litre kadar bira kupanın içindeydi ve sarımsı rengi fütursuzca etrafa yansıyordu. Desmond kaymak birasından derin bir yudum aldıktan sonra kadının oturduğu yöne doğru göz gezdirmeye başladı. Kadının bakımlı tırnaklarına sürdüğü parlak mavi ojeleri, Desmond'un gözünden kaçmamıştı. Ancak bu Desmond'a özel bir yetenek değildi ve o parlak renkler her büyücünün dikkatini çekerdi, kesinlikle. Birkaç saniye sonra kadın tok bir sesle öksürdü. Desmond, gözlerinin güzel kadına takıldığından dolayı böyle bir tepki verdiğini düşündü ve anlamamışçasına kafasını başka bir tarafa çevirdi. Kadının niyeti ise gerçek anlamda bambaşkaydı. Kendini tanıtmak adına, uzun süreli sessizliğinden dolayı ses tonunun kısılmış olacağını düşünerek öksürmüştü halbuki. Öksürüğünün kesilmesiyle birlikte kendini tanıttı, baş döndürücü kadın. Desmond sevimlice gülümsedi ve kadına nazikçe cevap verdi.

' Memnun, oldum. Ben de Desmond. '

Merhaba Yabancı.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Adrasteia'ya 'Merhaba.' deyin!