Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yasak Orman Gezisi Kurgusu

+4
Rachel Lynn Blake
Rose Laquisha
Tierra Squidna
Robert de Marqué Albusan
8 posters
YazarMesaj
Robert de Marqué Albusan
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
Robert de Marqué Albusan

Gerçek İsim : Robert de Marqué Albusan
Patronus : Zümrüdüanka Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : Albus Dumbledore Hayranı
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue97 / 10097 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue66 / 10066 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

Yasak Orman Gezisi Kurgusu Empty
MesajKonu: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeÇarş. Mayıs 18, 2011 11:26 am

Genel Hatlarıyla Kurgu: Yeni Müdür olan Robert sihir dünyasının her geçen gün karanlığın içine doğru sürüklendiğinin ve Sihir Bakanlığı’nın hiç olmadığı kadar zayıf olduğunun farkındadır. Bu nedenle Hogwarts öğrencilerinin karanlık dünyamızı bastırmadan gerçek dünyaya hazırlanması ve her şeyin derslerdeki kadar kolay olmadığının farkına varması için onlara bir “oyun” oynamaya karar verir.

Yasak Orman gezisi adı altında öğrencileri büyük bir “sınava” tabii tutacaktır. Bu “sınava” göre: Robert ve öğrencileri Yasak Ormanın derinliklerine - Robert’in daha önceden belirlediği bir alana - ilerleyecek ve yeterince ilerlediklerinde Robert bir hayalbozan büyüsüyle gerçekliğe boğulmuş gözlerden gizlenecektir. Öğrenciler müdürlerinin ortadan kaybolması ve ormanın tehlikeli yüzüyle baş başa kalmış olmalarından şaşkına dönerler; ancak bu daha hiçbir şeydir… Bu ilk şoku atlatamamışken envai çeşit bitki, hayvan, sihirli yaratık hatta karanlık büyücülerle karşılaşacaklardır ormanın bu kuytu köşesinde…

Ancak şunu unutmamalısınız ki Robert’in tek istediği: öğrencilerin kendilerini gösterme şansı bulmaları ve gerçeğin acılığıyla yüzleşmeleriydi. Ayrıca öğrencilerin ölümcül yaralar almaması için gerekli önlemleri de almıştı Robert.

Edit: Siz rpg bıraktıktan sonra ben de rpg bırakacağım ve karşılaşacağınız yaratığı belirteceğim. Ayrıca kurgunun akışının düzenli olması - ve sonunda alacağınız puanın dolgun olması- için Hogwarts Panosundaki bilgilendirmeyi de okuyunuz. (Link: https://godricshollow.yetkin-forum.com/t3120-yasak-orman-gezisi-kurgusu )

İlk karşılaşacağınız yaratık: İlluminus bitkisi, Bu bitkiyi tanıtacak olursak: Çiçeklerinin rengi değişkendir. Geniş yapraklarla kaplı gövdesinde yumruk büyüklüğünde şişlikler vardır. Yeteneği ise kör edici ışık patlamalarıyla düşmanını kör edebilir ve gövdesindeki şişkin bölgelerden saldığı yeşilimsi gaz oldukça zehirlidir. Kişinin akli dengesini kalıcı olarak yitirmesine neden olabilir, hatta kişi uzun süre gazın etkisinde kalırsa ölümle sonuçlanabilir. Buna rağmen gaz sıvılaştırıldığında bezirden çok daha iyi bir panzehirdir.
https://godricshollow.yetkin-forum.com
Tierra Squidna
Durmstrang V. Sınıf
Durmstrang V. Sınıf
Tierra Squidna

Gerçek İsim : Şeyma.
Sihirsel Soy : Safkan
Özel Yetenek : Görücü.
Meta.
En Belirgin Özellik : Kendinden emin.
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeÇarş. Mayıs 18, 2011 2:55 pm

İçinde sulayarak büyüttüğü kinini gütmeye hevesi yoktu hiç. Hem düşmanı güçlendikçe dozunu arttırmayı düşünüyordu. Profesörken yeterince hükmetme hakkı olan bu adam bir de sevdiği okuluna müdür olarak atanınca Tierra korkmaya başlamıştı, kendine yakıştırmasa da bu duyguyu. Büyücü güçlenecek, yetkileri artacak, daha önce giremediği yerlere girebilecek ve daha birçoğunu yapabilecekti. Onun karşısında dik duracaktı Tierra. Devrilemeyen yıllanmış bir ağaç gibi dik. Her lafını hunharca savuracaktı. Onun aklının almayacağı yanıtlar verecek onu küçük düşürmek için elinden geleni ardına koymayacaktı. Savaş mı istiyordu? Ona vereceği tek şey buydu zaten. Kolla kendini Robert! Hogwarts panosunda yazıyı gördüğünde 'Evet, işte bu. Eğlence kokusu alıyorum.' diye düşünmüştü. Yasak Orman Tierra'nın uğrak yeri olduğundan oldukça rahattı. Neyle karşılaşacağını az çok biliyordu. At adamlar gibi kadim bir türün dostluğuna da sahipti. Göğsünü gere gere emin adımlarla ilerledi. Robert bu uygulamayla iyi bir ön ayak olmuştu. Her ne kadar takdir etse de onu bu durumdan hoşnut değilmiş gibi davranacaktı. Oflayıp puflayarak arkadaşlarının yanında yerini aldı. Robert'ın yanından geçerken "Sihirli günler Profesör."

Betimlemeler oldukça güzel, kişisel kurgunu mükemmel bir şekilde yansıtmışsın. Gezinin kurgusuna ters düşen bir şey de göremiyorum. Yazım, noktalama, renk vs... de oldukça güzel. 10 puan üzerinden değerlendirecek olursak. Tam not. 10 puan.

Robert de Marqué Albusan
Rose Laquisha
Hogwarts V. Sınıf
Hogwarts V. Sınıf
Rose Laquisha

Sihirsel Soy : safkan
En Belirgin Özellik : akıllı,gzel ve cesur
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue72 / 10072 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue36 / 10036 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeÇarş. Mayıs 18, 2011 3:13 pm

Hızlı adımlarla Profesör Albusan'a ulaşmaya çalışıyorum. Artık müdürdü ve bu pek de hoş bir şey değildi. En azından benim için. Artık Bitkibilim dersimize girmeyecekti. Hızlı hızlı yürürken birden bir hayvanın dışkısına bastığımı fark ettim."Öğğk!" diye yüzümü buruşturdum. Etrafımda ki öğrenciler gülmeye başlamıştı bile. Hepsine sert bir bakış fırlattım ve yoluma devam ettim. Boynumda ki fotoğraf makinesi yürüdüğümde sağa sola sallanıyordu.Bu gerçekten çok hoşuma gidiyordu. Fotoğraf makinasını elime aldım. Makinayı açtım ve gök yüzünü çektim.Gerçekten mükemmedi. Bulutlar herzaman bana huzur verirdi. Sonunda Profesör Albusan'ın yanına gittim ve masmavi gözlerine bakarak "Merhaba Profesör! Gülümseyiin!" dedim.

Düzen konusunda sana da belirttiğim bazı hatalar vardı. (noktalama işaretleri sonrası boşluk olayını giderdim, estetik görünmesi için.) Sen de Tierra gibi kişisel kurgunu güzel bir şekilde yansıtmışsın ve genel kurguyla çelişmemişsin. Renklendirmede de problem yoktu. Betimleme konusunda fazla betimleme yoktu. Yani 10 puan üzerinden 7 puan.

Robert de Marqué Albusan
Rachel Lynn Blake
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Rachel Lynn Blake

Gerçek İsim : feyza
En Belirgin Özellik : en belirgin özelliği olmaması
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue75 / 10075 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeÇarş. Mayıs 18, 2011 3:20 pm

Hogwarts panosunda haberi okuyunca gözlerim kocaman açıldı. Uygulamalı işlere bayılıyordum. Ve oturup beklemek bizim gibi aslanlar için hiç de eğlenceli bi iş değil. Gazetelerden okuduğumuz ve ya bize anlatılanların çok ötesinde bir dünyadayız. Neler olup bittiğini kimse bilmiyor. Karanlık taraf her geçen gün çoğalıp, artıyor. Buna dur demenin zamanı geldi. Bizler de elimizden geleni yapmalı ve değerlerimize sahip çıkmalıyız. Yine felsefeye bağlamadan okul kapısına doğru ilerledim. Panoyu okuyan herkes Yasak Orman'a doğru harekete geçmeye başlamıştı bile. Hem eğlenip hem binamıza puan kazandırmak; çifte kavrulmuş fıstık! Buraya ne kadar yabancı olsam da içimde başaramama korkusu yok. Yapabilirim, bundan eminim. Yürekten inanan herkes de başarabilir. İş gerçekten yürekte bitiyor. Profesöre içten bir gülümseme fırlatarak "Merhaba profesör, şu uygulama gerçekten de hoş oldu."

Genel kurguyla çelişme vardı. (Bir tanesini giderdim, diğeri de gördüğün gibi puan kazanacağınızı bilmemen gerek. Bu gizli bir ders.) bunun dışında pek bir şey gözüme gelmedi. Sende de yazım yanlışı vardı. Düzenini de beğendim. 10 da 8 puan.

Robert de Marqué Albusan
Robert de Marqué Albusan
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
Robert de Marqué Albusan

Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue97 / 10097 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue66 / 10066 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeÇarş. Mayıs 18, 2011 4:09 pm

Hogwarts saat kulesi saatin 10.00 olduğunu bildiren çığlıklarıyla arazinin her tarafını inletmiş ve tekrar sessizlik perdesinin ardına geçmişti. Bu çığlıklar çok olağan seslerdi belki Hogwarts için ama bugün apayrı bir anlamı vardı: Maceranın sesiydi bugün.

Evet, saat kulesi tam onuncu çığlığını semaya savurduğunda Robert yarım saattir Yasak Orman kıyısındaki küçük kulübede bekliyordu; çünkü bugün büyük gündü, Yasak Orman'ın derinliklerine doğru bir "gezi" yapacaklardı ve gerçeğin tüm sıcaklığıyla karşılaşacaktı Hogwarts öğrencileri. Bu yüzden öğrencileri bekletemezdi. Her dakikanın önemi vardı. Yavaşça oturduğu ördek yeşili kreton koltuktan kalktı, gecemavisi cüppesinin üzerinden kaymış olan gümüşi pelerinini düzelterek kabaca yontulmuş askılıktaki bastonuna doğru ilerledi. Bastonunu çok severdi Robert, hatta onsuz hiçbir yere çıkmazdı. Albusan ailesinin en kadim eşyalarından biriydi, bu tür soyla ilgili tüm eşyalarını bir kenara atıvermişti; fakat bu baston farklıydı. Farkı yaratan neydi bilinmez... Belki yakutla altının estetik uyumu belki babsının da bu bastonu yanından hiç ayırmaması yahut başka bir şey...

Kulübeden çıkıp balkabağı tarhlarının yanına geldiğinde öğrenciler -en önde parlak bir kızıllıkla- patikadan aşağıya iniyorlardı. Kızıllık ve tabii ki öğrenciler yaklaştığında kızllığın Tierra olduğu anlaşıldı. Tierra Robert'in yanına geldiğinde: "Sihirli günler Profesör." dedi görürsün sen ses tonuyla ve cevap dahi beklemeden uzaklaşmaya başlamıştı. Belli ki Robert'e karşı hala nefretle doluydu ama Robert bu nefretin soğukluğunu elbet bir gün çöl sıcaklarına dönüştürecekti. Tierra'yı düşünürken arkadan oldukça sevecen bir ses: "Merhaba Profesör! Gülümseyiiiiin!" dedi heyecanla ve ardından beyaz bir ışık patlaması. Normal bir öğrencinin bunu yapmasına izin vermeyecek olan Robert nedense Rose'ye karşı gelemiyordu; çünkü küçük kız belli ki kendini çok seviyordu ve Robert kendini sevenleri kırmak istemezdi. Rose'ye gülümseyerek: "Ah, Rose keşke haber verseydin. Ayrıca izin istemen çok daha nazik bir davranış olurdu." dedi muzip bir şekilde. Ardından bir Gryffindor daha -Rachel- Robert'in yanına gelmiş ve Robert'e uygulamayla ilgili görüşlerini belirmişti. Onun ardından bir başkası ve onun ardından da başkası şeklinde tüm öğrenciler sırayla geziye gitmek için gelmişlerdi.

Robert tüm selamları alıp gereken cevapları verince artık yola çıkma vakti gelmişti ve başta Tierra -inatçı bir keçi misali kendinden emin-, onun arkasında Robert ve öğrencileri ormanın derinliklerine doğru ilerleyiş başlamıştı...

Edit: Bundan sonra kayboluşuma geçelim :D sonra da illuminuslarla karşılaşma yaparız. ;)
Kesha Lune Euryale
Hayalet
Hayalet
Kesha Lune Euryale

Gerçek İsim : İrem.
Sihirsel Soy : Tanrıça olan ama kanını dahi değiştirip bir büyücüyle birlikte olan annesi sayesinde hem Safkandır. Hem Tanrıça. Ahh bir de hayalet!
Özel Yetenek : Metamorfmagus.
En Belirgin Özellik : Tanrıça'ydı. Şimdi bir hayalet-tanrıça.
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue40 / 10040 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeÇarş. Mayıs 18, 2011 4:33 pm

Duyuru panosundaki yazıyı hızlı bir şekilde okuyup yine hızlı adımlarla yürümeye başladı Kesha. Belki bu melankoli halinden kurtulup eğlenebilirdi. Ve hangi tarafta olduğunu daha iyi anlayabilirdi. Bu onun için harika bir fırsattı! Koridorlarda yürüyen profesörü ve arkasındaki öğrenci kafilesi takıldı gözüne. Hızlı adımlarını sıklaştırdı ve koşmaya başladı. İşte, yetişmişti! Sıradan bir kaç kişi Kesha'ya baktı ancak hemen önlerine döndüler. Kesha başını yere eğdi ve adımlarını saymaya başladı. Bakışları üzerinde hissediyordu. Tamam bu korkunç bir şeydi! Ama göl kenarında sinir krizine girmesi onun suçu muydu? Hayır, hayır... Onun suçu değildi elbet. Ancak diğer öğrencilerin küçük beyinleri bunu algılamaya yetmezdi. Onun çektiği acıyı kimse çekmemişti. Üstelik şu anda üzerinde bir ölüm sessizliği vardı. Sanki birisi ölmüş yada ölecekmiş gibi davranıyordu. Tamamen pasifleşmişti küçük Euryale. Ama elinden ancak bu kadarı geliyordu. Eğer son damlasına kadar kullandığı direnci olmasaydı kendini Hogwarts'ın yakınlarında bulunan uçrumdan atmıştı. Gözlerinin önünde canlandırdı bu anı. Güzel vücudu eğilip bükülmüş bir şekilde gözleri açık öylece yatıyordu. Bu düşünceyi aklından atmak istercesine salladı başını. Ve sonunda yere sabitlediği gözlerini profesöre çevirdi. Ve her kız gibi profesörün cazibesinden etkilendi.

Kesha'nın karakterini çok güzel yansıttığını düşünüyorum. Noktalama, yazım, renklendirme hatası olduğunu hatılamıyorum. Genel kurguya aykırılık da yoktu. Sevdim Rpg'ni. 10 üzerinden 10 puan.

Robert de Marqué Albusan
Rose Laquisha
Hogwarts V. Sınıf
Hogwarts V. Sınıf
Rose Laquisha

En Belirgin Özellik : akıllı,gzel ve cesur
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue72 / 10072 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue36 / 10036 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeÇarş. Mayıs 18, 2011 4:53 pm

"Ah, Rose keşke haber verseydin. Ayrıca izin istemen çok daha nazik bir davranış olurdu." diye cevap verdi Profesör. Birazcık utanmıştım aslında. Ama Profesör Albusan bana kızamamıştı. Bu çok iyi bir şeydi.Demek ki Profesör Albusan beni seviyordu. Bir kaç arkadaşımı görebilmek için sağa sola baktım. O sıra Kesha'ya gözüm takıldı. Profesör Albusan'a bakıyordu. Yani öylece bakıyordu işte! Doğrudan! Kaşlarımı çattım ve Kesha'ya dik dik baktım. Ama beni fark etmedi. Resmen dalıp gitmişti. Profesör Albusan'a döndüm. Onu gördüğüm de yüzümde oluşan ifadeyi merak ediyordum. Acaba nasıldı? Nazikçe "Profesör? Iı şey sizi çekebilirmiyim? Hem hatıra olur?" dedim.Profesör Albusan yüzüne mutheşem gülümsemesini yerleştirdi ve poz verdi. "Çekiyorum. Çeek-tiim!" dedim. Öğrencilerin bize baktığının farkındaydım. Dikkatlerini çekmiştik. Fotoğraf makinasını elime aldım ve çektiğim resme baktım. Çok güzeldi! "Bakın Profesör! Harika çıktınız!" dedim ve kafamı kaldırdığımda Profesör Albusan kaybolmuştu. Etrafıma baktım ama yoktu. Deli gibi sağa sola döndüm fakat hiç bir yerde yoktu. En sonunda "Millet! Iı şey galiba Profesör Albusan... kayıp!"

Kayboluşumu çok güzel belirtmişsin. İlk rpg'de yaptığın hataların da giderildiğini görüyorum. Renkleri çok uyumsuz buldum ama puan kırılacak bir yer değil. Senden daha fazla betimleme beklerdim. Somut betimlemeler yapıver. Sonuçta ormanda yürüyoruz. Etrafta bir sürü şey vardır. 10 üzerinden 8 puan.

Robert de Marqué Albusan

Robert de Marqué Albusan
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
Robert de Marqué Albusan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 6:36 am

Rp Out:
Evet, çok güzel olmuş. Şimdi profesörün kayboluşunun ardından oluşan kargaşa ortamını ve daha kargaşa bitmeden gelen (daha doğrusu oradaydılar hep ama saldırıya geçtiler.) illuminusları -illuminusların özelliklerini ilk yazımda verdim- yazınız, onlarla uğraşınız efendim. Güzel oluyor gibi. Şimdi İlluminuslarla ilgili rpg ile sizi boğmak istemiyorum. 2 taş çatlasa 3 kişi rpg yapar sonra ben başka bir yaratık yollayacağım.
Kesha Lune Euryale
Hayalet
Hayalet
Kesha Lune Euryale

Sihirsel Soy : Tanrıça olan ama kanını dahi değiştirip bir büyücüyle birlikte olan annesi sayesinde hem Safkandır. Hem Tanrıça. Ahh bir de hayalet!
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue40 / 10040 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 7:07 am

Rose gözlerini Kesha'ya dikmiş bakıyordu. Sanki Kesha'dan bir şeyi korumaya çalışır gibiydi. Sahip olduğu bir şeyi korumaya çalışıyor gibi... Kesha bunu fark etti ancak ilk defa bakışlarına yanıt vermedi. Profesör'e yani müdürümüze sahiplediği gözlerini tekrar yere çevirdi. Hiçbir şey düşünmemeye çalışıyordu. Şimdi düşünmesi gereken tek şey ne ile karşılaşacaklarıydı. Birden Rose'un neşeli sesi çınladı kulaklarında "Profesör? Iı şey sizi çekebilir miyim? Hem hatıra olur?" Başını gülerek salladı Kesha. Bu çok saçmaydı! Ancak profesör bu saçmalığı bozmuyor Rose'un istediği gibi poz veriyordu. "Çekiyorum. Çeek-tiim!" Herkes dönüp onlara bakıyordu. Tek bakmayan Kesha idi. İlginç bulmuyordu olanları. Dahası Rose'a karşı bir acıma duygusu bile belirmişti kalbinde. Profesör'ün yazar Caroline Karnelblood ile çıktığını bilmiyor muydu? "Bakın Profesör! Harika çıktınız!" Bu sözlerin üzerine Kesha eliyle ağzını kapattı ve gülmemeye çalıştı. Evet, bunun eğlenceli olacağını tahmin etmişti ancak bu kadar eğlencede beklemiyordu! Zavallı Rose profesöre abayı yakmıştı anlaşılan. Ancak Kesha bu duruma gülmemeliydi. Hayır... Bizzat kendiside yanlış bir aşkın pençesinde sürükleniyordu. J. Christopher Newell... Bu ünlü seherbazı aklından aylardır çıkaramıyordu. Ne yazık ki duyguları karşılıksızdı. Christopher'la en son çayhanede buluşmuşlardı. Daha doğrusu karşılaşmışlardı...

Birden Rose'un şaşkınlıkla kavrulmuş sesi yankılandı "Millet! Iı şey galiba Profesör Albusan... kayıp!" Başını hemen kaldırdı Kesha ve profesörü aramaya başladı. Birkaç sakin adım attı ancak yoktu. Sonra gülümseyerek Rose'a döndü "Aferin zeka küpü! Doğru bildin." Dedi ve kıkırdadı. Arkasında duran birkaç Slytherin'li de Kesha'yla beraber güldü. Sonra bir ışık huzmesi geçti gözlerinin önünde. Kesha korkuyla bir iki adım attı. Ancak yanlış yerde ve yanlış zamanda bulunan o dal parçasına takıldı ayağı ve yere kapaklandı. Sonra hemen doğruldu ve saldırının yerini kestirmeye çalıştı. Bitkiler mi? Bitkibilim Sera'sında daha çok vakit geçirmeliydi. Ve kendine söz verdi bundan sonraki bütün derslere katılacaktı. Şimdilik bu düşünceleri rafa kaldırdı ve bitkinin ne yaptığını izledi usulca. Işık patlamaları yaratıyordu. Ancak bununla bitecek gibi de görünmüyordu. Bitkinin şişkin yerlerinden yeşil gazlar salındı. Slytherin’in rengi gibi zehir yeşili… Kesha hemen ayağa fırladı ve asasına sarılıp bitkinin gövdesine nişan aldıktan sonra aklına ilk gelen büyüyü yaptı “Dawod!” Asadan çıkan ışık bitkiyi ikiye ayırmıştı. Kesha gülümsedi. Sonra başka bir bitkinin taç yapraklarını nişan alıp yakma büyüsünü gerçekleştirdi “İncendio Duo” Bitkinin yaprakları alev almaya başladığında etrafa yaydığı gaz fazlalaşmıştı. Neler oluyordu böyle? Neyi yanlış yapmıştı?

Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Mükemmel. Özellikle bitki ile cebelleşmen sırasında onun etkisini daha da arttırman ve işleri zorlaştırmana bayıldım. (bu konuda sana özel mesaj attığımı anımsıyor gibiyim zaten.) 10 üzerinden 10 puan.

Robert de Marqué Albusan
Robert de Marqué Albusan
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
Robert de Marqué Albusan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeCuma Mayıs 20, 2011 6:00 am

Kurgu Açıklaması: Kurgunun başından itibaren tüm öğrenciler kurguda sayılıyor bunu unutmayınız. Yani dileyen dilediği zaman rpg'ye katılabilir. Artık başlığın kapanmasına bir gün dahi olsa yeni öğrenciler katılabilir.

Evet, şimdi bir rpg daha gelince illuminuslarla ilgili yeni yaratığı yollayacağım.

Keyifli Rol Oyunları ve Esenlikler Dilerim.

Robert de Marqué Albusan.
Kurgu Düzenleyicisi
Theron Darynn
Theron Darynn

Sihirsel Soy : Safkan, soğukkanlı
En Belirgin Özellik : Sakin
Rpg Puanı :
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimePerş. Haz. 02, 2011 5:53 pm

Panoya çarpmasına ramak kala dengesini sağladı. Hızla sola dönerek kendisine çarpan kısa boylu, kahverengi uzun saçlı çocuğa bir küfür savurdu. Dikkatini toplayıp yazıya odaklandı. Karanlık ormanda bir gezi. Gezilerden ve kalabalıktan hoşlanmazdı fakat öğrencileri tanımak için paha biçilemez bir fırsattı. Katlanan pelerninini düzeltip yola koyuldu. Geziye katılmak için ilerlerdiğini düşündüğü bir grubun arkasına takıldı ve yürümeye devam etti. Grup içi şakaları duydukça midesinin bulandığını hissediyordu. Samimilik mi? Asla! Kimseye güvenmez ama bunu da kimseye belli etmezdi. Bütün bunları ve geziyi düşünürken profesörle selamlaşan öğrencilerin sesiyle irkildi. İlerledi ve ilgisiz bir şekilde ''İyi günler profesör.'' dedi ve hafifce gülümsedi. İlgi çekmek istemiyordu. "Profesör? Iı şey sizi çekebilir miyim? Hem hatıra olur?" Duyduğu sesle hışımla arkasına döndü. ''Sevimsiz...'' diye içinden geçirerek yerini aldı ve etrafı izlemeye koyuldu.

Üstteki rpg'ye uygun şekilde yapılması gerek rpg'lerin. Baştan başlayabilirsiniz ama lütfen konu devamlılığı sağlansın. Uyum yakalansın. En azından benim bildiğim kadarıyla onlıne rpg anlayışında böyle olmalı. O yüzden buna şimdilik puan vermiyorum. Eğer düzeltilirse puanı verilecektir.

Robert de Marqué Albusan
Cassandra C. Tears
Beauxbatons V. Sınıf
 Beauxbatons V. Sınıf
Cassandra C. Tears

Gerçek İsim : thepreciouslove*
Sihirsel Soy : Melez.
En Belirgin Özellik : Psikopat.
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue98 / 10098 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue49 / 10049 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 3:18 pm

Her ne kadar ince, ses çıkartmayan botları giymesine rağmen her dala basınca çıtırtı çıkıyordu. Sanki bu gün her şey onu rahatsız etmek için vardı. Hayaletlere alışkındı ama bugün onlar şanslarını zorlamıştı. Hayaletlerin "masum" şakaları sonucu oluşan saçlarının pembe uçlarını gizlemek için topuz yaptığı toka kopmuştu. Pembe-kahverengi saçlarıyla utanarak yaklaştı Profesör Albusan'a.Profesör Albusan fark etmez diye umuyordu ama biraz dikkat çekmişti sanırım. Umursamadı, yalnızca profesöre selam verip yürüyenlerin peşine takıldı. Yanındaki Hufflepuff'lu kız kıkırdadı ve "Bu renk sana çok yakışmış!" dedi. O an Cassandra'nın içindeki karanlık taraf ağır basmıştı asasına davransada gezide sorun çıkartmak istemezdi. Sakin gözlerle baktı "Ben kızmam, sadece intikam alırım. Seninle tekrar görüşürüz, mutlaka." dedi ve adımlarını sıklaştırarak ilerledi. O sırada adını bilmediği esmer bir kız profesöre dönüp "Profesör? Iı şey sizi çekebilirmiyim? Hem hatıra olur?" dedi. Cassandra o sırada gözlerini devirdi, kızı tanımıyordu ama ilk izlenim önemlidir derler. İşte onun ilk izlenimi şımarık ve ukala olmuştu kıza karşı. Profesör kibarlık etmişti ve iyi bir poz vermişti. Bu sırada ağaçların ortasındaydı tüm cadılar ve büyücüler. Cassandra yasak ormana bir kez girmişti, oda masum bir oyundu sadece. Sonuçta burası yasaktı yani ona uyan bir yer değildi.

Artık herkes sıkılmaya başlamışken şımarık kız bağırdı. Profesör yoktu. Cassandra gözlerini kırptı, şaşırmamıştı. Yani bugün uğursuz günüydü ve her dakika başında bela olmalıydı. Etraf önce sessizdi sonra zeki birisi ortalığı karıştırmak için bağırdı ve herkes panikledi. Panikledi derken, kaçıştılar. Dağılmışlardı ama hala büyük bir grup bir aradaydı. Cassandra sakindi ama içinde bir his vardı. Etrafta tanıdık bir yüz arıyordu ama yoktu işte. Panik yapmak istemiyordu ama elinde değildi. Orada dikilip kalmış bir şey yapamıyordu. Her şey çok hızlı gelişiyordu. O sırada çok yüksek, gözleri rahatsız eden bir parlaklık geldi yüzüne. Gözlerini kaçırdı, ısı da ışıkla gelmişti. Kendini güneşte işkence çeker gibi hissediyordu tüm günahları yüzünden. Korumalıydı kendini, onun yerine yanacak bir kukla bulmalıydı. Kan isteyen bir vampir gibi intikam isteği doldu içi. Yanakları kızardı ve yumruklarını sıktı. Birkaç saniye bile bir işkenceyken bundan kurtulmalıydı. Elleriyle hissetti Hufflepuff armasını ve önüne çekti onunla alay etmeye çalışan kızı. Kız onu anlamamıştı, o kadar zeki değildi. Ama o hissederdi istediklerini. Kız ona bir şemsiye oldu ama başarısız bir şemsiyeydi, parçalanması gerekirdi. Asasını çekti, bu ışık karmaşasında kim fark ederdi onun ne yaptığını. Ama kendiyle kavga ediyordu o, kızla değil. Hem o kızdan intikam almak istiyordu hem de bunu yapamıyordu. Ama kararlıydı, bir kez olsun karanlık tutkusunu başarmalıydı. O sırada Slytherin'li bir kız, adını hatırlamıyordu ama Kesha olabilirdi. Kesha bir büyü yapıp tüm yaprakları yaktı ve ışıktan kurtuldular. Bu o kadar iyi bir histi ki, sanki günlerdir su içmeyip sonunda büyük bir su kaynağı bulan zavallı bir muggle gibi sevindi ama savaşları burada son bulmamıştı. Etrafa kesin yeşil renkli bir gaz yayıldı ve herkesi öksürük krizi tuttu. Aklına gelen büyüleri tarıyordu cadı. Evapsie, tek kurtuluş yoluydu ama yapabilir miydi bunu? Denemesi gerekiyordu işe yaramayacağına emin olmasına karşın. Denedi ve tahminleri onu yanıltmadı, gazın yoğun kokusuyla boğuşuyorlardı hâlâ. Bu özellikler tanıdık geliyordu ona. Belki okuduğu bir kitapta vardı belkide serada görmüştü ama biliyordu bu bitkiyi. Adı neydi? İllomanas yada Allumenus. Birden yerinden sıçradı, hatırlamaya başlıyordu. İlluminus'tu bu bitki. Gaz sıvılaşmalıydı hem iyi bir panzehir olurdu. Bunun için bir büyü vardı aslında. Glacius işe yarardı belki. Yani onun özelliği sıvıları katı yapmaktı, belki gazı sıvı yapardı. Denemekten ne zarar gelirdi? Asasını tekrar doğrulttu öksürdü, yutkundu ve güçlü bir sesle büyüyü telaffuz etti "Glacius!" Başta birkaç damla aktı ama bütün o gazı sıvı yapacak kadar güçlü değildi genç cadı. Yaşına lanet okudu ve tekrar düşünmeye koyuldu. Bu durumdan kurtulmalıydı. Bir şansı, belki son şansı olan bir büyü daha vardı. Dawod, eğer köke nişan alırsa bitki kesilip devrilirdi. Artık bunun işe yarayacağına inanıyordu. O kadar çok inanıyordu ki olacağına emindi. Kalabalığın içinden sıyrıldı. Kendine güvenle bir risk aldı. Eğer başarırsa büyük bir olay olacaktı başaramazsa alay konusu. Gözlerini kapattı ve yüksek sesle büyüyü söyledi. "Dawod!" İşe yaramıştı gaz solmaya başlamıştı çünkü bitki solup yere devrilmişti. Birkaç çiçek olmasına karşı bütünüyle yaprak ve şişlikle kaplıydı bitki. Bu olayın sonunda gözler iki kişinin üstündeydi, yani en azından birkaç kişininki. Cassandra ve Kesha'ya bakıyorlardı ve kurtulduklarını umut ediyorlardı ama bu sadece başlangıçtı.

*Şu görüntü işini halledemiyorum, ne yapsam tuhaf durdu bende böyle bıraktım renkleri falan.
*Olayların gelişmesini, bitkinin solup yere düşmesini tamamen kafama göre yazdım eğer bir hata oluyorsa düzeltirim.
Edit: Özür dilerim boyut kodları karışmış, düzelttim.
Edit2: Bu yazıyı küçük yapınca kodlar karışıyor böyle bırakıyorum.

Evet, birkaç yazım hatası dışında bir şey yoktu. 30 puan üzerinden değerlendirseydim kırardım; fakat 10 puan üzerinden görülmeyecek hatalardı. Önceki gelişmelere de uygundu. Ayrıca onlıne rpg şeklinde yapıyoruz. Bu kadar uzun yazmana gerek yoktu; ama sen daha iyi bilirsin tabii ki.

Kısacası beğendim. 10 puan.

Robert de Marqué Albusan
Robert de Marqué Albusan
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
Robert de Marqué Albusan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 4:32 pm

Ormanın derinliklerine doğru ilerleyiş başlamıştı. Öğrenciler Robert'in arkasından meraklı gözlerle ormanın sessizliğine bürünmüş bir halde ilerliyordu -sadece Tierra Robert'ten önde gidiyordu.- Robert'in önceden ayarladığı yere geldiklerinde tanıdık bir öğrencinin sesi duyulmuştu, Rose bir fotoğraf daha almak istiyordu. Robert onu kırmayarak bir poz verdi. Aslında tam aradığı fırsatı bulmuştu, sonunda Rose gözlerini ondan fotoğrafa çevirmiş ve Robert de mükemmel bir hayalbozanla genç büyücü ve cadıların gözleri önünden kolayca kaybolmuştu.

Rose gözlerini çok sevdiği makinesinden kaldırınca Robert'in yokluğunu farketti ve: "Millet! Iı şey galiba Profesör Albusan... Kayıp!" diyerek herkese duyurmuştu. Önce tüm öğrencileri bir sessizlik kapladı -hatta Tierra bile şaşkınlıkla arkasına dönmüştü.- ardından fısıltılar tüm ormanı sardı. Ancak Robert'in bu halin geçmesini bekleyecek vakti yoktu. Birkaç dakika önce hayalbozan için kalkan maun değnek şimdi karanlığa gömülmüş aydınlık efendilerini çağırıyordu... Ve birkaç saniye sonra illuminuslar, aydınlık efendileri, ışık patlamaları ve panzehiri içinde barındıran zehirli gazlarıyla kendilerini göstermeye başlamıştı.

Öğrenciler çığlık çığlığa dağılmaya başlamış sadece bir kısmı birlik olmayı başarabilmişti. Oysa hiçbiri ormandan dışarı çıkamazdı. Robert bunu da daha önceden ayarlamıştı. İlluminuslara karşı en hızlı davranan Kesha olmuş ve bitkibilim derslerini takip etmeyen birinin yapabileceği en iyi şeyi(!) yapmıştı. Dawod büyüsünün ardından yapabileceği en güçlü ateş büyüsünü yapmış ve bitkinin saldığı yeşil gaz tepkimesini tam anlamıyla körüklemişti. Ardından bir Rawenclaw olan Cassandra zekâsının kendisine bahşettiği imkânları kullanarak Glacius diye haykırdı; ancak bazen düşünmenin yanında güç de gerekir ve Mrs Arcanum'un yeteneği ormanın neredeyse tamamını sarmış olan gazı sıvılaştırmaya -hem de bir dondurma büyüsüyle bunu yapmaya- yetecek kadar gelişmiş değildi. Ardından Kesha'nın da yaptığı Dawos'u daha etkili bir şekilde -köklere doğru- kullanarak illuminuslar için yapılabilecek en iyi şeylerden birini yaptı ve aydınlık efendilerinin sonu gelmişti artık.

Robert'in yüzündeki "acaba başarabilecekler mi?" ifadesinin yerini yavaş yavaş bir gülümseme alıyordu ve: " Rawenclaw' a en azından 10 puan!" diye fısıldadı. Ancak ne Robert için ne de öğrenciler için sevinecek zaman yoktu. Sonuçta illuminuslar sadece bitkiydi ve toprağa bağlı haldeydiler. Şimdi sırada hareketli düşmanlar vardı. Maun asa bir kez daha havadaydı...

Rp out: Gelecek yaratık Sapboynuz (2 adet Sapboynuz.) Sapboynuzlar hakkında söylenebilecekler ise şunlar:Avrupa'nın dağlık yörelerinde bulunur. Büyük, grimsi mor renkte ve kambur sırtlı Sapboynuz'un iki tane çok uzun, sivri boynuzu vardır. Dört parmaklı büyük ayakları üzerinde yürür, son derece saldırgan yapıdadır. Zaman zaman dağ ifritlerinin Sapboynuzlara bindiği görülür ama onlar kendilerini ehlileştirme yolundaki çabaları hiç hoş karşılamaz. Bu yüzden de sırtında ifrit olan bir Sapboynuz görmektense, Sapboynuz yaralarıyla kaplı bir ifrit görme ihtimali daha yüksektir. Toz haline getirilen boynuzları birçok iksirde kullanılır, ne var ki ele geçirmesi çok zor olduğundan son derece pahalıdır. Sapboynuz derisi ejderhanınkinden de kalındır ve birçok büyüyü geri püskürtür. (Bu sefer bilgimiz alıntıdır. Ayrıca Sapboynuzlar normalde çok saldırgan ama sizi ağır yaralamayacaklar unutmayın. Sonuçta Robert orada. Size karşı ani saldırılar yazabilirsiniz fakat bunlar bir şekilde çeşitli büyülerle ufak atlatılabilir - Robert'ten gelen büyüler-.)
Kesha Lune Euryale
Hayalet
Hayalet
Kesha Lune Euryale

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 5:12 pm

"Dawod!" Diye bağırdı bir cadı. Kesha göz ucuyla süzdü onu. Bir Ravenclaw olmalıydı. Neydi adı? Cassandra. Evet, adı buydu. Daha önce birkaç kez koridorda karşılaşmıştı ya da ortak dersleri vardı. Ama şimdi Cassandra sayasinde tamamen ölmüştü bitki. İçinden şükrediyordu Kesha. Ama daha bitmemişti. Eğer bu kadar olsaydı müdürlerinin aniden çıkıp bittiğini söylemesi gerekirdi. Sahi bu etkinliğin amacı neydi? Ah tabii, gerçek dünya!

Güçlü ayak sesleri işitti ilk önce. Sonra ağaçların arasından kocaman bir canavar çıktı. Canavarın iki uzun boyunuzu vardı. Cadının ağzından düşünmeden bir cümle çıktı "Hay Merlin'in b*ku." Bu laf ona kesinlikle Aneckha'dan bulaşmıştı. Sonra kafasını yaratığa verdi. Canavarın iki boyunuzuna baktı ve düşündü: eğer boyunuzunu birisine saplarsa delip geçecekti. Korkunç bir şekilde bağırdı canavar. Fantastik hikayelerde olduğu gibi bir canavar çıkar her adımında yer titrer ya. Bu da öyle bir şeydi. Kesha'nın gözü canavarın büyük ayaklarına kaydı. Bu canavarı anımsıyordu. Hatta biliyordu! Adı neydi?! Bir anda kafasına dank etti; Sapboynuz! Bu canavarın derisi çok kalındı. Ne kadar kalın olduğu hakkında bir şey bilmiyordu ama çok kalın olduğu belliydi. Bir adım geriledi. Bu canavarı yok edemezlerdi belki ama en azından oyalayabilirlerdi, Cassandra'ya döndü "Bu sefer işimiz zor." Dedi. Bir rüzgar esti ve Kesha'nın saçları gözlerinin önüne düştü. Kıpkırmızıydı. Başını yaratığa çevirdi. Birkaç öğrenci koşarak uzaklaşmıştı. Birlik olanlar ise -Kesha'da dahil- öylece duruyorlardı. Kesha hızlıca gözünün önüne bildiği büyüleri getirdi. Çok fazla düşünmeye zaman yoktu.

Canavar hareketlenmişti. Bu sefer öğrenci grubuna doğru koşuyordu. Asasını kaldırdı ve aklına gelen büyüyü yaptı Kesha. En azından dikkatini dağıtmalıydı. Asasıyla canavarın ayaklarının olduğu yeri hedef aldı ve bağırdı "Bombarda Maxima!" Büyük bir patlamaya neden olmuştu. Canavar arkaya doğru düştü ama anında kalktı. Şimdi tek umudu diğerleriydi. Aklına bir tek lanetler geliyordu. İçinden Avada Kedavra diye bağırmak geçti ama yapmadı. Yanındakilere kaçamak bir kaçış attı. Aklına anında başka bir büyü geldi. Canavarın kendisini hedef aldı bu sefer ve yarı sinsi bir sırıtışla bağırdı "Diminuendo!" Canavarın boyu küçülmeye başlamıştı. Böylece onunla uğraşmaları daha kolay olacaktı. Kendinden emin bir şekilde sırıttı cadı. Bu sefer başardığını düşünüyordu.

Çok güzel olmuş Kesha ellerine sağlık. Yalnız bir problem var: Öğrenciler tamamıyla bir dağınıklık, şaşkınlık halindeler ve bu durumda profesörlerinin orada bir yerde onları izlediklerini bilmiyorlar bu yüzden 1 puan kırıyorum. Bunun haricinde bir şey görmedim yahut hatırlamıyorum. Slytherin hayrını görsün.^^
9 puan.

Robert de Marqué Albusan
Lucy Kate Feel
Lucy Kate Feel

Gerçek İsim : BnT :) [bi en ti]
Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : pandomim yaparken şarkı söyleyebiliyor :D
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue92 / 10092 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 6:39 pm

Nasıl bir sınavdı bu böyle? Gerçek hayatı baz alınması ne derece doğruydu? Yani gerçek hayatta biz büyülü bir hayvanat bahçesinde temizleyen biri falan mı olacaktık ki böyle yaratıklarla uğraşıyorduk? Ya da belki de hayvanlar üzerinde araştırma yapan bir şey olmak.. Profesör yine ortadan kaybolmuştu işte.

Asasını sıkıca kavramış ve hafif eğilmiş bir şekilde ilerliyordu sıranın arkasında. Her an nereden merlinin hangi belasıyla karşılaşacaklarını tahmin edemiyorlardı ve bu ona bir drama gibi geliyordu. Ravenclaw bir on puan almıştı ve gryffindor eli boş geziyordu. Sinirlendi cadı; macera ve serüven onların işiydi. Cesaret, başarı, öldürmek falan tüm bunlar onlar ve cesaretlerine ait olmalıydı. "Ravenclaw olsa olsa..." Durup düşündü cadı ve bulduğunda devam etti sitemine içinden "Athena gibi ibrşey olmalı. Savaşı planlamalı. Ama savaşmak bizim işimiz, biz Gryffindorun!" Kesin tavrı ve -binadaşlarınca-takdire değer olduğunu bildiği düşünceleri bir kar etmiyordu.

Yasak ormanın karanlıkları arasından beklenen varlıklar çıkageldi. Ortalama bir insanın kafası kadar büyüklükte iki boynuza sahip siyaha çalan morlukta devasa bir yaratık. Sırtında hörgüçe benzeyen bir kamburluk vardı. Panik anında bile düşüncelerini belirtmekten geri kalmadan yanındaki cadıya bakmadan seslice konuştu "Okuldaki kambur cadı heykelinin devasa versyonu.Belki ed atasıdır." diye kıkırdadı ve kendisine hızlanan adımlara rağmen eşlik eden bir kaç kıkırtı daha duydu. Hangi büyüyü yapması gerektiğini bulamıyordu Lucy. Ve grubun önünde giden tarafı bu kambur cadı heykelinin atası denen yaratıktan bir tanesiyle karşılaşmışlardı. "Türklerin icat ettiği kurt kapanı savaş yönteminin en ilkel şekli belki de. Ya da kurt kapanına benzemiyor mu?" diye düşündü. Aklından bildiği büyüleri düşünüyordu; ne yapmalıydı.

Meriln de sağolsun amma cüsseli bir yaratığı bela etmişti başımıza. Az önceki bitkinin ardından bu biraz mideye oturan tatlılara benzemiyor mu? Okuduğu büyüler arasında bu yaratığa etki edecek bir şeyi bulamıyordu. Bir sersemlet mi savurmalıydı kestiremiyordu. Gözünün önüne kitaplardan not alıp denemeye karar verdiği büyüler geturmeye çalıştı. İçlerinde işe yarayan bir tane olabilirdi. Yanındaki bir hufflepufflının sersemletinin ardından derin bir nefes aldı ve kelimeleri doğru telffuz etmeye dikkat ederek asasıyla kırvak bir hareket yaptı; "Entomorphis!" Karşınızdaki varlığı kısa bir süreliğine böceğe dönüştürmeye yarağan bir büyüydü bu. Neden bunu şeçtiği ise çok açıktı; aklına gelen ilk şey buydu. Boyutu ve dikkatini aşıır derecede çeken kamburu küçülep ve bir söceğin kalıbına sığan yaratığa ne yapacaktı? Gruptaki zekilerden biri şimdi ne yapacaksın diye sorduğunda sinirle haykırdı "Bilmiyorum. Biliyorsan sen yap!"

Etkisinin kısa sürede geçeceğini bildiğinden sinirli olmasına rağmen olabildiğince kibar olmayı denedi ve kelimeleri tane tane söyleyerek belirtti "Etkisi kısa süreli bir büyü. Bir şey bulmalıyız." Aklına hiç bir şey gelmiyordu. Arkasına dönüp baktığında turuncu saçlı alımlı bir kızın boyut küçültücü büyü yaptığını gördü ve çattığı kaşları rahatladı; en azından bir süreliğine de olsa rahattılar. Aklına kitaplarda okuduğu bir büyü geldi; Duro. Cisimleri taşa çevirmeye yarıyordu ama daha önce hiç yapmamıştı. Becerebilirmiydi ki?

Asasının ucunu çenesinin ucuna değdirip gözlerini kapadı ve Tanrı'ya yalvardı. Başarılı olmak istiyordu, başarısızlık kabul edilecek bir şey gelmiyordu ona. "Duro." diye fısıldadı. Söyleyeceği kelime telaffuzu kolay ve oldukça kısaydı. Yapabilirdi. Asasını böceğe yöneltip tereddütle söyledi "Du..Dur-o." Asasından bir kıvılcım bile çıkmamıştı. Toprağın üzerinde hareket halinde olan böceğin üzerine eliyle bastırdı ve hareket etmesini engelledi. Tekrar denemeliydi; sonuçta denemek, denemek ve denemek. İlke buydu. Yerdeki taşlara ürkekçe dokundu. Bu taşlar da büyülü olabilirdi sonuçta, her şeye hazırlıklı olmalıydı. Bir kaç taşla birlikte bir daire oluşturdu ve böceği tam ortasına koydu. Astım hastası birinin nefes almaya duyduğu özlemi giderecek cinsten bir nefes aldı içine ve asasını hizalayıp bağırdı "DURO!!" Oluyor muydu? Başarmış mıydı?

edit; başarıp başaramadığımı yazmadım çünkü irem de canavarı halletmiş. şimdi ben de halletsem ne derece doğru olur kestiremedim. Katılmak isteyen olursa ben büyüyü başaramamış o protik bi büyü bulmuş başarmış olabilir diye düşündüm :D

Evet, kurguya bir yeni yüz daha. Sevindim açıkçası yalnız Kesha'nın da yaptığı gibi sen de Robert'in orada olduğunu bildiğin yönünde yazmışsın. Kurgu gereği bilmemeniz gerekiyor. Bu nedenle senden de bir puan kırıyorum. Ayrıca birkaç klavye hatası vardı. İkinci okumayı tavsie ederim. (Şimdi puan kırmıyorum ama bir dahakine kırarım. :) Evet. Bu kadar. 9 puan.^^

Robert de Marqué Albusan

Cassandra C. Tears
Beauxbatons V. Sınıf
 Beauxbatons V. Sınıf
Cassandra C. Tears

Gerçek İsim : thepreciouslove*
Sihirsel Soy : Melez.
En Belirgin Özellik : Psikopat.
Rpg Puanı :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue98 / 10098 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Yasak Orman Gezisi Kurgusu Left_bar_bleue49 / 10049 / 100Yasak Orman Gezisi Kurgusu Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimePaz Haz. 12, 2011 5:13 am

Bitkiler gidince herkes nefes alma uğuruna çömelmişti ve biraz olsun rahatlamışlardı. Ama bu rahatlık fazlasıyla kısa sürdü. Güçlü bir rüzgarın ardından iki tane büyük böcek çıktı birebirden. Ağaçların arasından çıkan böcekler kocaman boynuzlarıyla salyangoz gibiydiler ama salyangoz olamayacak kadar da hızlıydılar. Tanrının bahşettiği tüm avantajlar böceklere verilmişti ve şu an için zavallı cadılar ve büyücülerin yapabileceği bir şey yoktu. Böceği bu konuyla ilgili bir kitap gören bile tanımalıydı. Cassandra gibi bir kitap düşkünüyse bu böcek konusunda uzman olmalıydı, klasik bir yaratıktı. Bu yaratıkları görünce Cassandra'nın aklına ilk gelen şey büyük gri-mor renklerinde savaşan bir tanktı. Cassandra düşüncelerini bir kenara bırakıp faaliyete geçmeye karar vermişti. Ama çok az büyü işe yarardı onların kalın derisinde. Eğer bir büyü işe yararsa ya profesör o büyüyü güçlendirip onlara yardım ederdi ya da en şanslı gününde olurdu o büyüyü yapan cadı/büyücü. Kesha ona döndü ve "Bu sefer işimiz zor." dedi, Cassandra ise sadece kafa sallamakla yetindi.

Herkes aklına gelen büyüleri savuruyordu fakat derisine zarar dahi vermiyordu büyüler. En sonunda Kesha ormanı dolduran bir sesle haykırdı "Bombarda Maxima!" İnanılması zordu, hatta imkansızdı ama sapboynuzlar bu büyüden kurtuldular hem de hiç zarar görmeden. Kesha o sırada bir büyü daha yaptı "Diminuendo!" ve canavar küçülüyordu, aslında hala normal bir böceğe göre katlarca kat büyüktü ama ilk halinden oldukça iyiydi. En azından bu söylenebilirdi. Ardından bir kıs taşlarla çevreledi sapboynuzu ayrıca Cassandra ne oldu anlamadı ama sapboynuzlar böcekti, herneyse. Kız da bir denemede bulunmuştu "Duro!" diye haykırdı cadı. Fakat büyü yapılması güç olan bir büyüydü ve o büyüyü yapamamıştı. Birkaç saniye sonra sapboynuzlar tekrar sapboynuzlar oldu yani böcek halleri gitti.

Cassandra düşünmeye koyuldu sapboynuzlar dehşet saçarken. Bir kızın kolunu çizmişti keskin boynuzları. Büyü işe yaramazdı, emindi. Derileri bir ejderhanınkinden de kalındı sonuçta. Aslında bu bir yarar olabilir miydi onlara? Ejderha özelliğini taşıdığının göstergesi miydi? Bu soruların cevabı "evet"se Conjunctivitis oldukça işe yarardı. Eğer işe yaramazsa görüşünü bozardı sapboynuzların. Her iki şekilde de kazançlı çıkacaklardı. Görüşleri bozulursa birini hedef alıp saldıramaz yalnızca muggleların körebe oyunundaki gibi sağa sola savrulurlardı sonuçta. Bu denemenin yararlı olacağı bir büyüydü ona göre. Asasını ilk sapboynuza doğrulttu. Çok iyi nişan almalıydı. Tam gözüne gelmeliydi. Sapboynuzdan hızlı bir şekilde önüne atladı ve büyüyü söyledi sapboynuz korkunç bir hızla üstüne gelirken. "Conjunctivitis!" İşe yaramıştı ilk sapboynuz sağa sola savruluyordu, görüşü bozulmuştu. Aynı şeyi ikincisine uygularken pek şanslı değildi sapboynuz arkadaşının intikamını almak istercesine ona yönelince kaçarken sol bacağı kesilmişti sapboynuzun boynuzu tarafından. Kesik çok derin değildi ama çok acıyordu, fakat bunu umursamaya zaman yoktu. Aynı büyüyü ikincisine de uyguladı, şimdi onları yok etmeliydi. Planını yapmıştı, büyüyü ağızlarının içine gönderecekti. Öncelikle onları tuzağa düşürecekti. Sapboynuzlar yan yana ilerliyordu Cassandra ani bir hareketle "Defodio!" diye bağırdı ve iki sapboynuzda çukura düştü. Şimdi onlar yukarıya tırmanmaya çalışırken büyüyü rahatça fırlatabilirdi yada üstünü toprakla falan kapatırdı. Aklına "İmpera İvansca" büyüsü geldi ama yapmaya çekiniyordu, çünkü tam sınıflandırmasını bilmiyordu. Bir lanet olabilirdi ve eğer lanetse atılırdı. O yüzden sapboynuzları çukurda bırakıp yere oturup soluklandı. "İsteyen kalanını tamamlar, orada kalsalar da bir şey olmaz nasılsa çukur derin geri çıkamazlar." diye kendi kendine mırıldandı.

Mükemmeldi. Çok sevdim. Daha önceki iki rol oyununda da olduğu gibi sendeki hata da Robert'in orada olduğuna yönelik yazmaktı. Bundan senden de bir puan kırıyorum. Bu arada zaten her yaratık için 2 yahut 3 rol oyunu tasarlamıştım. Bundan sonra yeni yaratık yollayacağım o yüzden editlere gerek yok. Hatta kaldırıyorum şuan. :) Sonuç olarak 9 puan.^^

Robert de Marqué Albusan

Robert de Marqué Albusan
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
Robert de Marqué Albusan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimePaz Haz. 12, 2011 9:12 am

Maun değnek hafif olduğu kadar itaatkârdı da ufak bir hareketle sapboynuzları çağırıvermişti ve yaratıklar tam da Robert'in istediği gibi davranıyorlardı. Devasa büyüklükteki kambur ve mor renkteki öküzler gibi etrafta dolanıyor ve öğrencileri ifritlermişçesine yaralamaya çalışıyorlardı. Doğrusu öğrenciler bu sefer daha çabuk toparlanmıştı; ancak bu sefer rakipleri daha da güçlüydü Dawos gibi yarma büyüleri işe yaramazdı.

Sapboynuzlara ilk saldırı tanrılar soyunun Tommy John Euryale'nin ölümüyle son ferdi olarak kalan Kesha Lune Euryale olmuştu: "Bombarda Maxima!" diye haykırmıştı Kesha ve sapboynuzların derisinin gücünün farkına varmıştı bu sayede. Muazzam bir patlatma büyüsü olmasına rağmen Bombarda Maxima bir sapboynuz için geçerli bir büyü değildi. Yapan damarlarında sihrin yanında tanrıların gücünü taşısa dahi. Ardından sapboynuzlara birbiri ardından büyüler akmaya başladı, öğrenciler yavaş yavaş takım çalışmasının ne demek olduğunu öğreniyorlardı. Sersemlet, Expeliarmus, Petrificus Totalus, Levicorpus, Diminuendo, Duro... Çok sayıda büyü yapılmıştı sapboynuzlara; fakat ikisi de bir ifrit kadar sağlam ve mantikor kadar saldırgandı. Büyülerinin geri septiğini gören öğrencilerin moralleri bozulmaya ve kendilerine olan güvenlerini yitirmeye başlamışlardı. Sapboynuzlar da ufak tefek değişikliklere uğramışlardı -mesela böceğe dönüşmüş, ufalmış hatta bir tanesinin boynuzu görünür bir biçimde küçük kalmıştı- fakat bu değişikliklerin hiç biri öğrencilerin lehine değildi.

Sonunda İlluminusları malup eden zekâ tekrar işin içine girmiş ve ejderhalar ile sapboynuzlar arasında bir bağlantı kurarak Cassandra: "Conjunctivitis!" diye haykırdı. Sapboynuz acıyla haykırdı ve Kesha'nın Bombarda Maxima büyüsünün açtığı çukurun içine düşüverdi. Öğrenciler sevinç nidaları koyuvermeye başlamıştı. Birkaç dakika içinde ikinci sapboynuz da iniltiler içinde derin çukuru boylamıştı. Robert de dayanamayarak bir kahkaha patlatıvermişti. Cassandra bugün formundaydı, önce illuminuslar sonra sapboynuzlar; fakat sıradaki düşman çok daha güçlüydü. Bu nedenle öğrencilerin toparlanmaları lazımdı; ancak fazla uzun süre duramazlardı. Güneş tepeye doğru ilerliyor ve daha yolun yarısında bile değillerdi. Bu yüzden işleri biraz daha hızlandırmak ve öğrencilerin motivasyonunu arttırmak için Robert'in maun değneği bir kez daha havaya kalktı: "Expecto Patronum!" diye mırıldandı ve cisimcil bir patronus, bir kimera ormanın bu tarafına huzuru getirmişti. Her zamanın aksine bu sefer huzur için vardı tek bedendeki çok kimlikli yaratık, ağzından alevler püskürten bir aslana benzeyen yaratığın başı aslan, gövdesi keçi ve kuyruğu yılan şeklindeydi. Korkutucu ve otoriter görüntüsüne rağmen öğrencilerin moralleri yerine gelmişti, etrafa yaydığı umut ışığı kelebek etkisiyle hepsine yayılmış ve adeta bir gündüzdüşüne girmişlerdi; ancak çok uzun sürmeyecekti bu durum. Sıradaki düşmanları gelmeliydi artık. Maun değnek bu sefer dehşeti getirecekti onlara, onların iyiliği için...

Rp Out: Gelecek yaratıklar mantikor ve akromantula. Mantikor:

Mantikor / Manticore
Mantikor, insan başlı, aslan gövdeli ve akrep kuyruğuna sahip, son derece tehlikeli bir Yunan canavarıdır. Kimera kadar tehlikeli olan ve onun kadar az bulunan Mantikor, kurbanını yiyip yutarken tatlı tatlı şarkı söylemesiyle bilinir. Mantikor derisi, bilinen büyülerin hemen hemen hepsini püskürtür, sokması da anında ölüme yol açar.
Akromantula: Akromantula insan dilini konuşabilen sekiz gözlü devasa bir örümcektir. İlk olarak Borneo'nun balta girmemiş ormanlarında ortaya çıkmıştır. Belirgin özellikleri arasında vücudunu saran siyah kılları, arası beş metreye varabilen bacakları, heyecanlandığında ya da kızdığında belirgin bir tıkırtı sesi çıkaran kıskaçları ve zehirli salgısı vardır. Akromantula etoburdur ve büyük avları tercih eder. Toprakta kubbe şeklinde ağlar örer. Dişileri erkeklerinden büyüktür ve bir seferde 100 taneye kadar yumurta yumurtlayabilir. Yumuşak ve beyaz olan bu yumurtalar, deniz topları kadar büyüktür. Yavrular altı ila sekiz haftada yumurtadan çıkar. Akromantula yumurtaları, Sihirli Yaratıkların Düzenlenmesi ve Denetimi Dairesi'nce A Sınıfı Ticareti Yapılamayan Mallar olarak tanımlanmıştır, yani ithali ya da satışı halinde ağır cezalar verilir.
Bu canavarı, büyük bir ihtimalle evlerini ya da hazinelerini koruma amacıyla, büyücülerin yetiştirdiğine inanılır. Sihirle yaratılmış canavarların çoğu için de aynı şey geçerlidir. İnsan zekâsına yakın zekâsına rağmen Akromantula eğitilemez ve hem büyücüler hem de Muggle'lar için çok tehlikelidir
Bir Akromantula kolonisinin Hogwarts arazisindeki ormana yerleştiği kimi büyücüler tarafından bilinmektedir.
Kesha Lune Euryale
Hayalet
Hayalet
Kesha Lune Euryale

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimePaz Haz. 12, 2011 9:57 am

*Yine Cassandra sayesinde yok etmişlerdi canavarı. Kesha kendini biraz kötü hissetti. Büyülerinin bu kadar etkisiz olduğunu ya da en gerekli büyüleri anında aklına getiremediğinden yakın sessizce. Ama Cassandra'yı kıskanmıyordu. O bir Ravenclaw öğrencisiydi. O düşünmek için yaratılmıştı. Kesha ise sadece azim ve hırsıyla savaşıyordu. Kendisini topladı cadı. Eğer bu sefer işe yaramak istiyorsa kendisini yoğunlaştırmalıydı. Başka bir şey düşünmemeliydi. İçinden konuştu: Nyx, yanımda olmana o kadar ihtiyacım var ki... Sadece varlığını hissetmemi sağla. Sonra gözlerini gökyüzüne çevirdi. Saçlarını bir rüzgar dağıttı ve yanında bir şey hissetti. Belkide psikolojik bir etkiydi ama hissediyordu işte. Oradaydı. Annesinin verdiği azimle asasını kuvvetli bir şekilde kavradı ve ağaçlık alana dikkatli bir şekilde bakmaya başladı. Bir şey geliyordu. Hatta iki şey! Yaratıklar hızlı bir şekilde ilerliyorlardı. Sonunda büyücü ve cadıların bulunduğu alana ulaştılar. Öğrencilerin ağzından korku nidaları yükseliyordu. Kesha'nın ağzından çıkan tek şey ise "Vay canına." Oldu. Yaratıklardan bir tanesini hemen tanıdı Kesha. Aslan vücutlu, insan başlı ve akrep kuyruklu bu canavar Mantikor'du. Nereden mi biliyordu? O mitolojik bir canlıydı. Yunan mitolojisine ait bir canlı. Kesha'da oraya ait olduğu için birbirlerine yabancılık çekmeyeceklerdi.

Mantikor çok tehlikeli bir canlıydı. Kurbanını yiyip yutarken şarkı söylerdi. Kesha yüzünü buruşturdu. Ne yazık ki Mantikor'da bilinen büyülerin çoğunu püskürtürdü. Ve sokarsa ölüme yol açardı. Akrep, insan, aslan. Bu üç karışım onu gerçekten zorlayacaktı. Adını bilmediği diğer yaratıkla beraber öğrencilere saldırmaya başladılar. Deli gibi koşuyor ve herkesi yakalamaya çalışıyorlardı. Dikkatini Mantikor'dan çevirdi ve dev örümceğe verdi. Görmüştü bunu. Ama adını hatırlayamıyordu, yine! Akro- Akramuntula-Akro... Akromantula! İşte hatırlamıştı. Sonra aklına başka bir büyü geldi ve gülümsedi. Bu büyü kesinlikle işe yarayacaktı. Sonuçta Akromantula bir örümcekti. Asasını çekti ve sevgili annesi, Nyx'in koruması altında bağırdı "Arania Exumai!" Dev örümcek büyüyü yediği anda dengesini sağlayamadı. Sağa-sola yalpaladı ve tam da Kesha'nın olduğu yere doğru düşmeye başladı. Kesha deşet içinde donakalmıştı. Beyni bacaklarına emirler yağdırıyordu ama bacaklar, direniyordu. Sonunda zoraki bir adım attı. Son anda çekildiği için sadece bacaklarının üstüne düştü canavar. Ölmemişti, sadece bayılmıştı. Bacaklarının üstüne korkunç bir yük binmişti. Ellerini neredeyse yere sapladı ve kendisini çekti. İşte kurtulmuştu. Sadece bacağında ezik ve çizikler vardı. Sendeleyerek ayağa kalktı ve zafer kazanmış gibi gülümsedi. Örümcek ayılana kadar bir tek yaratık kalmıştı.

Çok hoş olmuş. Kesinlikle çok hoş. Mantıksal olarak da gözüme çarpan bir şey yoktu. Akromantulayı erken etkisiz hale getirmişsin ama :D Robert şimdi size bir güzellik yapacak :D Yeni bir yaratık daha yollayacağım. Hazır olun canlar. Bu arada 10 puan.^^

Robert de Marqué Albusan
Robert de Marqué Albusan
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
Robert de Marqué Albusan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimePaz Haz. 12, 2011 3:09 pm

Maun değnek indiğinde akromantula ve mantikor büyük bir hızla alana doğru ilerlemeye başlamıştı. Öğrencileri önlerine katmış çığlık çığlığa koşturuyorlardı. Mantikor sıçraya sıçraya ilerliyor, akromantula -o devasa örümcek- sekiz bacağını birden atıyordu ileriye. Robert şimdiye kadar ne illuminuslara ne de sapboynuzlara karışmıştı; ancak akromantula ve mantikor çok daha güçlü yaratıklardı ve öğrenciler bu kadar büyük dehşetle başa çıkamazlardı. Maun değnek bir daha havaya kalktı ve kadim sözlerle beraber akromantulanın da mantikorun da zehri çekilmişti. Öte yandan hala çok tehlikeli yaratıklardı. Sıra şimdi öğrencilerdeydi.

Robert'in yakınlarında duran Kesha yaratıkları gördüğünde: "Vay canına!" diye fısıldadı; ama kendisine karşı büyük bir gücen hissediyordu. Bu belki Robert'in patronusunun etkisiydi belki de tanrısal yetilerden kaynaklı bir soğukkanlılıktı. Akromantulayı gördüğünde hemen öne atılarak yapılabilecek en iyi büyüyü yaptı ve akromantula Arania Exuami' nin gücüyle yere yığılmıştı. Doğrusu bu Robert'i pek memnun etmedi. Robert tanrısal kanın gücünü biliyordu; fakat buradaki amacı öğrencileri denemekti ve maun değnek birkez daha havaya kalkacak ve çağıracaktı geçmişten gelenleri...

Rp out: Sıradaki yaratık bir Kimera.

Kimera (Chimaera): Kimera aslan kafalı, keçi vücutlu ve ejderha kuyruklu ender bulunan bir yunan canavarıdır. Hırçın ve kana susamış olan Kimera, son derece tehlikelidir. Bir kimera öldürmeyi başarabilen tek kişi de harcadığı olağanüstü çabadan bitap düşerek hayatını kaybetmiştir.(Aslında kanatlı atından aşağıya düşüyor.)

Şimdi bu Robert öğrencilere bu yaratığı yolluyor ama kendisi de gaipten büyüler yapacak sıkıştığınız yerde. Mesela Yuspar Ovaro Maxima yaparak canavarı bir süreliğine uzaklaştırabilir sizden ya da üzerine kaya falan yollayabilir. Yani size göre çok güçlü ama bu tür şeyler olabilir gaipten. Yazabilirsiniz.
Robert de Marqué Albusan
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
Robert de Marqué Albusan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Yasak Orman Gezisi Kurgusu   Yasak Orman Gezisi Kurgusu Icon_minitimeCuma Tem. 22, 2011 2:07 pm

Evet, kurgu tekrar açılmıştır ve kimera ve mantikor yok edildikten sonra kapatılacaktır.

Kurgu Düzenleyisi
Robert de Marqué Albusan

Yasak Orman Gezisi Kurgusu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hogsmeade Gezisi İçin.