Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Portia Pennington

2 posters
YazarMesaj
Anthony Augustine
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Anthony Augustine

Gerçek İsim : *
Sihirsel Soy : Safkan ya da melez, emin değil.
En Belirgin Özellik : Suç dünyasıyla iç içe ama özünde iyi falan bir insan.
Rpg Puanı :
Portia Pennington Left_bar_bleue95 / 10095 / 100Portia Pennington Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Portia Pennington Left_bar_bleue48 / 10048 / 100Portia Pennington Right_bar_bleue

Portia Pennington Empty
MesajKonu: Portia Pennington   Portia Pennington Icon_minitimePaz Ağus. 15, 2010 4:26 pm

Ad&Soyad: Portia Pennington - İsim değiltirme hedesine başvurdum. ^^-
Kişilik Özellikleri: İnsanlara zaman zaman kaba davrandığımın farkındayım ama özümde iyiyim. Sanırım. Zekayı önemsiyorum, zeki olduğum için de gurur duyuyorum ve benden daha az zeki olanlara biraz tepeden bakıyorum gerçi ama bunu düzelmeye çalışıyorum, gerçekten. Sinirlendiğimde, normalde yapmayacağım şeyleri yaptığım oluyor ancak kendime geldiğimde vicdanımla en sertinden bir tartışmaya giriyorum. Tamam, kızmam kolay olabilir ama panik olmam gerçekten epey zordur, en umutsuz anlarda bile sakinliğimi bir derece koruyabilirim. Tavırlarım çoğunlukla rahattır, pek kibar olduğumu söyleyemem. Kendime güvenirim gereğinden fazla hatta. Hazırcevaplığımla övünürüm ve mümkün olduğu kadar çok bilgiyle silahlanmayı severim. İnsanlarla alay ederim, evet, ama sadece bunu kaldırabileceğini bildiklerimle, özellikle sevdiklerimle ama en çok da kendimle.
Aile Geçmişi: Anlatmaya babaannemle dedemden başlayayım hadi. İspanyol – İngiliz melezi Agustina Augustine, babaannemdi ve bu cadı, Fransız kökenli bir Kanadalı olan dedem, Peregrinus Pennington’la evliydi. Pennington çifti, benim gibi, okumaya, tılsım başta olmak üzere de çeşitli dallarda araştırma yapmaya meraklıydı. Birkaç büyü bulmuşlar ve birkaç defa da Merlin nişanına aday gösterilmişlerdi. Başarılarına rağmen aile hayatlarını da ihmal etmemeyi başarmışlar, adları Perdita, Prudence ve Palome olan üç kız; Peter adında da bir oğul sahibi olmuşlardı. Perdita ve Prudence, küçüklüklerinde bile anne babalarının izlerinden gidiyordu ancak Peter ve ailenin en küçüğü Palome, bu çiftin çocuğuymuş gibi davranmıyordu hiç. Palome, eline geçen ilk fırsatta evden kaçıp ortadan kaybolmuştu zaten, bugüne kadar onu hiç görmedim. Derslerini pek önemseyen, epey de yaramaz olan ağabeyiyse, quidditchte çok başarılıydı ancak bu, Agustina - Peregrinus çiftinin çocukları için isteyebilecekleri kariyerden epey uzaktı. Peter anne babasını kırmamaya çalıştıysa da, quidditch oynarken, bir çok şeyin yanında bir menajer de olan Dougal tarafından keşfedilince evden kaçtı. Birkaç başarılı takımda uzun bir süre oynadı. Bu sırada, bir konsolosluktaki bir partide annemle, Henrietta Harlow’la tanıştı. Henrietta, yani annem, İrlanda kökenli bir Amerikan’dı. Evlendiler, birkaç yıl sonra ilk çocukları, yani ağabeyim Pearce doğdu; onu da iki yıl farkla ben izledim. İkimizin de vaftiz babası, babamın menajeri ama ondan da öte dostu olan Dougal’dı. Peter Henrietta’yı çocuklarından daha çok seviyordu ancak annem, bizimle hep daha çok ilgilenirdi. Yine de ikisi hakkındaki anılarım da pek net değil çünkü annem, denediği bir tılsımın geri tepmesiyle öldüğünde dokuz yaşındaydım. Bu, ağabeyimle hayatımızı kökünden değiştirdi. Babam bize bakmayı deneyebilirdi ancak o, Henrietta’nın ölümüne dayanamayıp intihar etmeyi tercih etti. Vesayetimizin bir kısmını hiç evlenmemiş halamlara ama daha büyük bir bölümü Dougal’a verdiler. Neredeyse her yerde tanıdıkları olan, sürekli gezen, kırklarının başında olmasına rağmen korkunç yakışıklı, müzmin bekar olan bu büyücüyle beraber yaşıyoruz uzun bir süredir. Dougal epey zengin ve bizden bir şey esirgemiyor, ama ağabeyim Pearce, ondan hiç hoşlanmıyor. Dougal’ın neden bize göz kulak olduğunu pek bilmiyorum ama ağabeyimin, üstünde düşünmeyi bile istemediğim, Dougal’ın bir eşcinsel olup uzun yıllar babamı sevdiğiyle ilgili bir teorisi var ki onun, Dougal’dan hoşlanmama sebebi de işte bu teori. Eh, bu umurumda değil, Dougal’ı, kendi babamı gördüğümden daha çok baba gibi görüyorum. Yılın bir kısmında da, işleriyle evli halalarım Perdita ve Prudence’de kalıyoruz. Amatör bir koleksiyoncu olan Dougal’ın kitaplarını kurcalamak ne kadar eğlenceliyse, halalarımın tılsım ve iksir üzerindeki çalışmalarını kurcalamak o kadar eğlenceli benim için.
Burç: Başak.
Sevdiği Renkler: Gri, beyaz ve siyah.
Sevdiği Hayvanlar: Hemen hemen hepsiyle iyi anlaşsa da en çok kedisi Emerald’ı seviyor.
Rpg Puanı: 95.

En son Portia Pennington tarafından Salı Ağus. 17, 2010 2:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Seçmen Şapka
Kadim Şapka
Kadim Şapka
Seçmen Şapka

Sihirsel Soy :
En Belirgin Özellik : Seçerim.
Rpg Puanı :
Portia Pennington Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Portia Pennington Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Portia Pennington Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Portia Pennington Right_bar_bleue

Portia Pennington Empty
MesajKonu: Geri: Portia Pennington   Portia Pennington Icon_minitimePaz Ağus. 15, 2010 5:43 pm

Slytherin.^^

Portia Pennington
1 sayfadaki 1 sayfası