Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ozan Beedle'ın Hikâyeleri

5 posters
YazarMesaj
J. Christopher Newell
Seherbaz
Seherbaz
J. Christopher Newell

Gerçek İsim : iq T
Patronus : Smilodon Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : Cesaret
Rpg Puanı :
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Right_bar_bleue

Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Empty
MesajKonu: Ozan Beedle'ın Hikâyeleri   Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Icon_minitimePerş. Ağus. 25, 2011 6:22 pm

Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Di-0EPM

Ozan Beedle'in Hikâyeleri; J.K.Rowling'in yazmış olduğu Harry Potter serisinin 7. kitabında, Albus Dumbledore'un Hermione Granger'a bıraktığı kitaptır.

Kitap, büyücü çocukların bildiği meşhur hikâyelerden oluşur ve Muggle dünyasındaki Pamuk Prenses, Rapunzel gibi hikâyelerin büyücü versiyonu niteliğini taşır. Kitabın kapağındaki göz işareti Ölüm Yadigarları'nın simgesidir. Dumbledore, bu kitaptaki işaretten ölüm yadigarlarını çıkarmalarını ve bu yadigarları bulmalarını istemiştir. Dumbledore, Harry'e ilk Quidditch maçında yakaladığı Snitch, Ron'a da ışıkkemer (Bulunduğu ortamdaki ışığı emip geri getirebilen çakmak gibi bir şeydir.) bırakır. Kitap J.K.Rowling tarafından ilk olarak elle yazılmış ve çizilmiştir. Birçok ülkede satışa sunulmuştur.

Türkiye'de Yapı Kredi Yayınları tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde yayımlanmıştır. Kitap 5 hikâyeden oluşmaktadır. Bunlar:

1. Büyücü ve Zıplayan Kazan
  2. İyi Kader Çeşmesi
  3. Sihirbazın Kıllı Kalbi
  4. Tavsak Tavşancık ve Kıkırdayan Kütüğü
  5. Üç Kardeşin Hikâyesi
Son hikâye olan Üç Kardeşin Hikâyesi, 7. kitaba adını veren Ölüm Yadigârları'nın neler olduğunu anlatmaktadır. Bunlar mürver asa, görünmezlik pelerini ve diriltme taşıdır. Hikâye bu üç gizemli nesnenin Peverell kardeşlerin Ölüm tarafından nasıl kazanıldığını anlatarak son kitabın merkezini oluşturmuştur.

Son kitap olan Ölüm Yadigarları'nda, Voldemort mürver asanın sahibi olan Albus Dumbledore'un mezarından mürver asayı çalıyor. Görünmezlik pelerini Harry Potter'ın elindeki görünmezlik pelerinidir. Diriltme taşı ise Dumbledore tarafından altın Snitch içinde Harry Potter'a vasiyet olarak bırakılmıştır.

Kaynak; Wikipedia

Colsefini McQuiin
Durmstrang III. Sınıf
Durmstrang III. Sınıf
Colsefini McQuiin

Gerçek İsim : &
Patronus : & Sihirsel Soy : &
En Belirgin Özellik : &
Rpg Puanı :
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Left_bar_bleue67 / 10067 / 100Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Left_bar_bleue34 / 10034 / 100Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Ozan Beedle'ın Hikâyeleri   Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Icon_minitimePerş. Ağus. 25, 2011 6:24 pm

Geliri bi yardım şeysine veriliyodu. Unuttum adını. .s

Eğlenceli bi kitaptı. :)
J. Christopher Newell
Seherbaz
Seherbaz
J. Christopher Newell

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Ozan Beedle'ın Hikâyeleri   Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Icon_minitimePerş. Ağus. 25, 2011 6:31 pm

Evet, Children's High Level Group (CHLG) adlı kuruma verildiği yazıyordu; kitaptan sağlanan gelirin...
Rudesser T.M. Werop
Karanlık Lord
Karanlık Lord
Rudesser T.M. Werop

Gerçek İsim : Arman
Patronus : İsveç Kısaburnu Ejdarhası. Sihirsel Soy : safkan
En Belirgin Özellik : Lord
Rpg Puanı :
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Left_bar_bleue88 / 10088 / 100Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Right_bar_bleue
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Ozan Beedle'ın Hikâyeleri   Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Icon_minitimePerş. Ağus. 25, 2011 7:38 pm

Tek yarıda bıraktığım Harry Potter kitabıydı, yarısında sıkılmıştım okurken. Sonra da hiç açmadım kapağını.
J. Christopher Newell
Seherbaz
Seherbaz
J. Christopher Newell

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Ozan Beedle'ın Hikâyeleri   Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Icon_minitimePerş. Ağus. 25, 2011 8:26 pm

İyi kader çeşmesi güzel bence; klişe olsa da...
Ailsa Lotharingia
Biçim Değiştirme Profesörü
Biçim Değiştirme Profesörü
Ailsa Lotharingia

Gerçek İsim : Aslı
Patronus : Panda. Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : Sıradanlıktan hoşlanması.
Rpg Puanı :
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Left_bar_bleue95 / 10095 / 100Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Left_bar_bleue48 / 10048 / 100Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Ozan Beedle'ın Hikâyeleri   Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Icon_minitimeCuma Eyl. 02, 2011 10:08 pm

Ben hikayeleri severek ve beğenerek okudum ama Dumbledore'un notları sıkılmama neden olmuştu. Ayrıca filmde Hermione'nin elinde daha kalın duruyordu kitap o.o
Robert de Marqué Albusan
Hogwarts Müdürü
Hogwarts Müdürü
Robert de Marqué Albusan

Gerçek İsim : Robert de Marqué Albusan
Patronus : Zümrüdüanka Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : Albus Dumbledore Hayranı
Rpg Puanı :
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Left_bar_bleue97 / 10097 / 100Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Left_bar_bleue66 / 10066 / 100Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Ozan Beedle'ın Hikâyeleri   Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Icon_minitimeC.tesi Eyl. 03, 2011 10:57 am

Dumbledore' un notları mükemmeldi. Şaheserdi hatta, Jkr' nin yazdığı kitaplar arasında Ozan Beedle Dumbledore hayranlarına sunulmuş bir armağandı.

Ehem, neyse Dumbledore açılırsa beni susturamazsınız. Evet, filmde gerçekten de çok daha kalındı.

Bu arada James' e - aykut'a - yaptığı çalışmalar için teşekkür etmeyi kendime borç bilirim efendim. Gerçekten çok hoş olmuş. Benim haberim olsaydı ben de yardım etmek isterdim ama bu sayfaya mod alımından daha sonra haberim oldu bu nedenle de daha sonra moderatörlüğü aldım.
https://godricshollow.yetkin-forum.com
J. Christopher Newell
Seherbaz
Seherbaz
J. Christopher Newell

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Ozan Beedle'ın Hikâyeleri   Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Icon_minitimeC.tesi Eyl. 03, 2011 11:46 am

Bi' şey değil.
Site için; boş durması hoş olmazdı. :)

Ozan Beedle'ın Hikâyeleri
1 sayfadaki 1 sayfası