Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Deandrea. -

2 posters
YazarMesaj
Olymphé Deandrea
Durmstrang IV. Sınıf
Durmstrang IV. Sınıf
Olymphé Deandrea

Sihirsel Soy : Safkan.
En Belirgin Özellik : Sessiz.
Rpg Puanı :
Deandrea. - Left_bar_bleue85 / 10085 / 100Deandrea. - Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Deandrea. - Left_bar_bleue43 / 10043 / 100Deandrea. - Right_bar_bleue

Deandrea. - Empty
MesajKonu: Deandrea. -   Deandrea. - Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 9:55 am

Ben vicdana inanırım. İnsanların ve hayvanların vicdanı olduğunu düşünürüm. Vicdanı da ikiye ayırırım. Biri, sağ vicdan diğeri sol vicdan. Sağ vicdana sahip olanlar duygusal olmasa bile duygularıyla hareket edenlerdir. Onlar yalan söyleyemezler. Yalan söylediklerinde hemen belli ederler çünkü. Tıpkı pimi çekilmiş, patlamaya müsait el bombası gibidirler yalan söyledikleri zaman. Bomba patlarsa gerçekler ortaya çıkar ve işler karışır. Sol vicdana sahip olanlarsa mantıklı davrandıklarını zannederler ama aslında mantıktan çok yaptıkları kendi kendine oyun oynamaktır. Oynadıkları oyunsa casusluktur. Kendi bünyelerinin kaldırabileceği büyüklükte, kimine göre korkunç kimine göre büyülü dünyalarına hapsederler kendilerini. Onlar yalnız kalmaktan korkarlar, ama sanki hiç ölmeyecekmiş gibi yaşarlar dünyada. Sanki mahkeme duvarıdır kalpleri. Doğru olanı yaparsa, idam edileceğini zanneder ve yalan söyler daima. Aslında idamdan daha kötü bir ölüm şeklidir bu düzenbazlık onlar için. Peki ben? Sağ Vicdana mı sahibim Sol Vicdana mı? İnanın herkesi ve her şeyi tanıtırım ama kendimi tanıtmam. Zeki biri zaten anlattıklarımdan çıkarır, benim kim olduğumu… Hayat bir bilmeceyse çözmelisiniz. Bugünde pek farklı değildi diğer günlerden. Eleanora yanıma geldi ve benden derse onunla gitmemi istedi. Reddettim. O küçük Slytherinli kendine başka bir kurban bulabilirdi. Tekrar istediğinde ise, bir işim çıktığını söyleyip ondan kaçmıştım. Koridorlarda hızla ilerlerken birilerine çarpmamıştım ve bu gerçekten şükredebileceğim bir şeydi. Genelde huzursuzsam çevremdekilerde huzursuz olurdu. Şimdi nerde miyim? Astronomi dersinin işlendiği sınıfta. Astronomi kulesindeyim. Profesör'ün masasına oturmasıyla beraber bende okuduğum ' Kirli İşler ' isimli kitabın kapağını kapattım ve ilk kez Profesör'e kulak verdim tam anlamıyla. ‘’ Evrenbilim (Evren bilimi) veya Kozmoloji bir bütün olarak evreni konu alan bilim dalının ismidir. Kozmoloji sözcüğü Türkçeye Yunanca κοσμολογία (cosmologia, κόσμος [kozmos] düzen + λογια [logia] söylev) sözcüğünden türemiştir. Her ne kadar kozmoloji sözcüğü nispeten yakın zamanlı bir sözcük olsa da, evren tarih boyunca bilim, felsefe, ezoterizm ve din gibi farklı disiplinler tarafından araştırma konusu olmuştur. Kozmoloji ise bir sözcük olarak ilk kez 1730 yılında Christian Wolff'un Cosmologia Generalis isimli eserinde kullanılmıştır. Kozmoloji ile uğraşan bilim adamlarına kozmolog veya evrenbilimci denir. Çağdaş yazında kozmoloji veya evrenbilim ile genelde fiziksel kozmoloji kastedilmektedir. ‘’ O da güzel... En azından benim için zor olan bir konu yerine, bana basit gelen ve önceden bildiğim nadir konulardan birini anlatıyordu. O daha ikinci cümleye gelmeden benim dikkatim bozulmuştu bile... İlgimi çeken neydi? Ya da beni huzursuz eden? Başımı sağımdaki Hufflepuff'a çevirdim. Davranışları hoşuma gitmemişti o kadar... Profesör''e döndüm.

Profesör'e bakıyordum ama aklım kitabımda kalmıştı. Bu yüzden çantamdan kitabı çıkarttım ve merakım sona erene kadar okudum. Nerden gelmişti bu merak? İhanet şu veya bu şekilde sürecinden hayatı kesintiye uğratan, adeta şok lama görevi yapan bir oluştur. Heyecanlı bir serüvenin birden tıkanışı, bir süre önünün açılmaması gibi. İhanet dostluk kavramıyla asla bağdaşmayacak bir harekettir. İhanete uğranılan zamanlarda insanın üzerindeki baskıyı atabilmesi için zaman faktörünün derinliğinde karar kılması, kendini kontrol ederek, şuursuz hareketlere asla tevessül etmemesi gerekir. Bedenine gerekli özeni göstermeyen uyuşturucu ve alkol bağımlısı bir insanın davranışları bir bakıma kendine ihanettir. İhanet Ne Zaman Başlar? Uzmanlar ihanetin karşı cinsle ilişki sonucunda başladığını düşünüyor. Peki, başkalarıyla flört etmek de ihanet değil midir? Hayır! Uzmanlara göre flört ilişkinin ayakta kalmasını destekliyor. Ayrıca günümüzde internette önemli bir faktör olmaya başladı. Birçok insan internette hiç tanımadıkları insanlarla sanal ilişki yaşayabiliyor. Tabi bu durum gerçek ilişkiye benzemiyor. Ancak uzun bir zaman dilimine yayılan ve sürekliliği olan sohbetlerde ihanet olarak kabul ediliyor. Hatta bazı durumlarda sürekliliği olan sanal ilişkinin, bir gecelik ilişkilerden daha tehlikeli olduğu da belirtiliyor. Ufak bir ihanet hemen ilişkinin bittiği anlamına gelmez. Tam tersine birçok insan ihanet ettikten ya da ihanete uğradıktan sonra ilişkilerinin daha verimli olduğunu söyler. Çünkü belki de ihanet sayesinde ilişkide yıllardır ters giden noktaları düzeltme fırsatı yakalayabilir. Tabi ihanete uğrayan kişinin güveninin azalması da olası bir durum. Ayrıca ilişkinin bitmesi de bir olasılık. Zilin çalmasıyla birlikte kitabın kapağını kapattım ve kitabım ile asamı elime alıp sınıftan ayrıldım.

not: 1 yıldır yokum başka rpg bulamadım. Astronomi dersindeki bir RPG. ~
Beatricia Gallagher
Yönetim
Yönetim
Beatricia Gallagher

Gerçek İsim : Yağmur
Patronus : Kuğu. Sihirsel Soy : Melez.
Özel Yetenek : Görücü.
En Belirgin Özellik : Ayşinsever
Rpg Puanı :
Deandrea. - Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Deandrea. - Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Deandrea. - Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Deandrea. - Right_bar_bleue

Deandrea. - Empty
MesajKonu: Geri: Deandrea. -   Deandrea. - Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 1:30 pm

Betimleme; 30/26
Renk ve Paragraf Düzeni; 10/9
Uzunluk; 5/3
İmla; 10/9
Anlatım; 30/26
Kurgu; 15/12
Toplam:85
http://twitter.com/#!/yagmurayyildiz

Deandrea. -
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-