AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Katniss Dixon

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Katniss Dixon
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
avatar

Mesaj Sayısı : 6
Gerçek İsim : İdil.
Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : İnatçı olduğumu söylerler. Daha kibar söylemek gerekirse " tuttuğunu koparan " biriyimdir.
Rpg Puanı :
82 / 10082 / 100
Düello Gücü :
0 / 1000 / 100

MesajKonu: Katniss Dixon   C.tesi Haz. 25, 2011 11:10 am

Spoiler:
 

Yeni gün, Farthen Dur'un değişken doğasını ışığa daha yeni boğmaya başlamıştı. Üç kız, bir şelalenin altında bu muhteşem olayı seyrediyorlardı. Ayrıca dışarıdan Tronjheim için gelebilecek diğer tehlikelere de bakabiliyorlardı. Şimdilik hiçbir şey gözükmüyordu. Bu sıradanlık uzayınca sürünce kızlar kendi aralarında sohbete başladılar.

Birkaç dakika sonra içlerinden biri, şelalenin ardından bir karaltı gördüğü için sohbetten çıktı. Keskin gözlerini zorlayıp kısarak dışarıya, Farthen Dur ovalarına bakmaya çalışıyordu. Birkaç saniye ne olduğunu anlama savaşı verdikten sonra sanki yumak yutmuş bir kedi gibi gözleri fırladı ve boğazı düğümlendi. Yutkunan kız sonra arkadaşlarını orada bırakarak son hız koşmaya başladı. Bir süre,Tronjheim koridorlarında koşarken sadece elbisesinin yanında asılan hançerinin metal-çelik karışımı sesini duydu. Biraz daha ilerleyince bir cüceye rastladı ve olayı nefes nefese kendince yorumlamaya başladı. "Ah... Urgal sürüsü!! Nasıl öğrendiler?! Buraya... Kalabalıklar!!" diye ilk başta geveledi. Sonra nefesi yerine gelince devam etti. "Varden'in yerini nasıl öğrenmişler bilmiyorum. Tüm halkına haber ver. Htotghar'a ben söylerim. Babama da. En fazla yirmi dakikada ok menziline girecekler! Yani en fazla yarım saatimiz var! Hadi! Güven bana! Ne gördüğümü biliyorum." dedi. Sonra cüceyi elinde olmadan sarsarak yoluna devam etti. Yolda gördüğü insan, elf ve cücelere olayı anlatıyordu. Öyle ki babasının odasına ulaşana kadar olayı neredeyse duymayan kalmamıştı!Odaya nezaket kurallarını hiçe sayarak direk daldı. Hemen diğerlerine aldırmadan babasına gitti. Ve babasının kulağına cüceye söylediklerini fısıldadı. Sonra babası Ajihad'ın odada bulunanlara kendisi söylemesi için bekledi. Odada iki general; Jeod ve Murthagh, ikizler ve üç cüce vardı. Herkesi teker teker süzen kız, bakışları ikizlere gelince gözlerini kısıp tehditkar bir şekilde onlara baktı.

İkizleri hiç ama hiç sevmiyordu. Onların adları yoktu. Sadece ikizler. Büyücüydüler. Güçlüydüler. İkisi de keldi ve yüzlerinde bulunan tek saç çenelerinden çıkan sivri, kahverengi bıyıklarıydı. Ve her ikisinin de aynı sinsi ve kin dolu bakışları vardı. Her zaman farklı giyinirlerdi ki herkes onları ayırt edebilsin.

Kız, bunları düşünürken babası biraz bekledi. Sonra, "Katniss şelale sınırından bir Urgal sürüsünün buraya doğru geldiğini gördüğünü iddia ediyor. Bence bu düşük bir ihtimal. Hem onlar Varden'in yerini hiç öğrenemediler. Fakat kızımın endişesini anlıyorum. Bir lider olarak karar vermeden önce size danışmak isterim. Ne diyorsunuz? Jeod? Roran? Orik?Murthagh? İkizler?"

Kralın danışması üzerine komutan Jeod, Katniss'e inandı. Savunmaya geçmeleri gerektiğini vurguladı. Bir diğer komutan Murthagh da Katniss'in söylediklerini inkar etmedi fakat o direk saldırmalarını önerdi. İkizler Katniss'in rüya gördüğü konusu üzerinde durdular. Onlara göre bu imkansızdı. Odada bulunan cücelerden bir tek Orik, Katniss'e inandı ve Murthagh'ın tarafına geçti. Diğer iki cüce ikizlerin yanındaydı. Varden örgütünün lideri Ajihad, şimdi kararsız kalmıştı. İnansa mıydı? Tronjheim'de hiç pencere yoktu. Gizlilik konusunda çok sıkılardı. Sadece şelale ardından bakabilirdi onlara.

En sonunda Katniss ile beraber şelalenin ardına gittiler. Lider Ajihad, dikkatlice, tıpkı kızı gibi gözlerini kısarak uzaklara baktı. Gerçekten kalabalık bir karaltı gözüküyordu. Bunu üzerine Ajihad, huzursuzca kızına dönüp "Sen çabuk git, Htotghar'a haber ver. Ordularını toplasın. Savaş yakın!" dedi. Nasuada daha babası cümlesini bitirmeden itaatkar bir şekilde baş salladı ve koridorda koşmaya başladı. Tronjheim'in ortasına geldiğinde otomatik olarak merdivenlerden aşağı indi ve iki uzun koridor daha geçti. Sonra iki cücenin mızraklarla birlikte koruduğu taht odasının önüne geldi. Resmi bir sesle "Kral Htotghar ile görüşeceğim. Acil durum. Tronjheim saldırı altında!" dedi. Aynı anda mızraklarını açan cüceler Katniss'e yol verdiler ve kızın cüce kralının taht odasına girmesine izin verdiler. Direk, selam vermeden odaya dalan Katniss, bugün içinde geçtiği koridorlara kıyasla daha kısa olan bir koridoru aştı ve kralın tahtının yanına gitti. Olayı açıkladı. Kral Htotghar, düşünceli düşünceli babasının heykeline baktı. Sonra tahtından zorlukla kalktı. Katniss'e aldırmadı. Kapıda bekleyen iki cüceye birşeyler fısıldadıktan sonra kıza dönüp yavaş ve sert bir biçimde "Git!" diye emretti. Başını hafifçe eğip koşmaya başlasa da kralın kendisine emir vermesinden hiç hoşlanmamıştı. Az önce ancak dizine gelen birinden emir almıştı! Koşarken derin ve huzursuz bir nefes aldıktan sonra Tronjheim'i ancak cücelerin saygısını kazanırlarsa kullanabileceklerini kendine hatırlattı. Burası Varden Örgütü'nün değil, cücelerindi. Varden örgütü buraya sadece sığınma amaçlı gelmişlerdi.

Katniss yukarı çıkana kadar Urgallar Tronjheim'e yaklaşmışlardı. Babasının yanına dönerken yutkundu ve hançerini çıkardı. Babasının odasına giderken şelale ardından geçti ve savaşın dışarıda da devam ettiğini gördü. Artık Varden de cüceler de Tronjheim'de kalamazlardı!

Babasının odasında babasını savaşa hazırlanırken zırhlı halde görmeyi beklerken odada onun kanlı cesediyle karşılaştı! Dili tutulan zavallı kız, ona saatler gibi gelen dakikalar boyunca cesede baktı. Sonra odadaki sessizlik sinir bozucu bir hal almaya başladı ve Katniss, odadan çıkmaya yeltendi. Fakat o tam çıkacakken güçlü bir el onu yere yatırdı ve burnuna bir bez doğrulttu. Sonrası mı? Sonrasını Katniss hatırlayamıyor!

Katniss gözlerini açtığında kendisini yatağında bulunca çok şaşırdı. Ayağa kalkmaya çalıştı, yapamadı. Sadece gözlerini yavaşça odada gezdirdi. Yanında arkadaşı Elva vardı. O bitkin bir şekilde ona bakarken Elva kısa bir sevinç çığlığı attıktan sonra yanındakine birşeyler söyledi. Katniss yorgun bir merakla Elva'nın yanına baktı. Komutan Murthagh! Onun niye burada olduğuna anlam verememişti fakat bunu düşünecek hali yoktu. Tekrar gözlerini kapadı. Biraz uyumak ona iyi gelebilirdi.

Gözlerini tekrar açtığında yine aynı yerde yatıyordu fakat bu sefer sadece Murthagh yanındaydı. Uyuyakalmıştı. Kendini biraz daha güçlü hissederek yanına döndü ve ona baktı. Orta boyluydu. Uzun sayılabilecek düz saçları şimdi arkadan toplanmıştı. Üstünde hala Katniss'in onu en son gördüğünde giydiği zırh vardı. Ve bu giydiği zırh, güçlü ve kaslı bedenini çok güzel örtüyor, onun çelimsiz gözükmesine neden oluyordu. Murthagh ise bunu bir avantaj olarak görüyordu. Düşmanı gücüyle şaşırtmasını sağlıyordu. En azında Katniss'e öyle demişti. Murthagh,yakışıklı sayılabilirdi üstelik. Katniss belki dakikalarca ona baktı. Daha sonra komutan hafifçe yerinde kıpırdanınca utanarak bakışlarını başka yöne çevirdi. Murthagh'ın ona baktığını hissediyordu. Bunun üzerine bakışlarını ona çevirdi. Murthagh ona yavaşça "Günaydın." dedi. Onun da sesi bitap çıkıyordu. Katniss kendindeki son gücü de kullanarak "Günaydın." dedi ve yine yorgun haline geri döndü. Birbirlerine bakarlarken Elva odaya girdi. İkisine de hafifçe gülümsedikten sonra Katniss'e çorba getirdiğini söyledi. Katniss çorba lafını duyunca midesindeki tüm kaslar ters hareket yapmaya başladı. Gerçekten acıkmıştı. Fakat kendinde çorbayı içecek gücü bulabilecek miydi? Elva ona bakarken birden bakışlarını Murthagh'a çevirdi ve ona gidebileceğin söyledi. Murthagh itiraz edince Katniss ona hafif ve kısık bir sesle "Git. Yani... Senin de dinlenmeye ihtiyacın vardır." dedi. Murthagh gülümsedi. Ve sonra çıkıp gitti. O gidince Elva Katniss'e "Çorbadan içeceksin. İstesen de istemesen de Seni kaç gündür uyandıramıyoruz. Ben ve komutan - aslında onun niye burada olduğunu bilmiyorum- bir haftadır dönüşümlü olarak seni bekliyoruz." dedi. Katniss minnetini göstermek için hafifçe gülümsedi ve Elva'nın çorbasını içmek için yatakta doğrulmaya çalıştı. Başarısız olunca Elva ona yardımcı oldu ve yavaş yudumlarla çorbayı içti. Sanki her yudumda gücünü yeniden kazanıyor, kendine geliyor gibiydi. Çorbayı içerken Elva ona "Biliyorsun, artık Varden örgütünün lideri sen olacaksın." dedi. Elva'nın da huyu buydu. Çok önemli şeyleri zamansızca söylemek. Katniss neredeyse yediği tüm çorbayı geri çıkaracaktı. O mu? Varden lideri mi? Asla olmaz!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Beatricia Gallagher
Yönetim
Yönetim
avatar

Mesaj Sayısı : 584
Gerçek İsim : Yağmur
Patronus : Kuğu. Sihirsel Soy : Melez.
Özel Yetenek : Görücü.
En Belirgin Özellik : Ayşinsever
Rpg Puanı :
100 / 100100 / 100
Düello Gücü :
50 / 10050 / 100

MesajKonu: Geri: Katniss Dixon   C.tesi Haz. 25, 2011 11:38 am

Betimleme: 25/30
Renk ve Paragraf Düzeni: 6/10
Uzunluk: 5/5
İmla Düzeni: 6/10
Anlatım: 27/30
Kurgu: 13/15

Toplam:82

Renk seçimleri kötüydü, görüntü vasattı. Size 11 veya 10 kullanırsanız görüntü çok daha iyi olur. Birkaç tane yazım hatası vardı, onlarda pek önemli değildi. Kurgu iyiydi, anlatımda iyiydi. Betimlemeye daha fazla yer vermelisin.

Aramıza hoş geldin.
SENİYERİM:
 

SENİDEYERİM:
 

Alİşte:
 

Ühü:
 


OHA RUPERT'İN DOĞUM GÜNÜ HERKES KUTLASIN RUPERT RUPERT RUPERT RUPERT RUPERT HER ŞEYİM HER ŞEYİM HER ŞEYİM HER ŞEYİM.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://twitter.com/#!/yagmurayyildiz
 
Katniss Dixon
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Karakter İşlemleri :: Puan Belirleme-
Buraya geçin: