Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Nerissa (=

2 posters
YazarMesaj
Samantha Nerissa Stan
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Samantha Nerissa Stan

Gerçek İsim : Sırma
Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : .........
Rpg Puanı :
Nerissa (= Left_bar_bleue77 / 10077 / 100Nerissa (= Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Nerissa (= Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nerissa (= Right_bar_bleue

Nerissa (= Empty
MesajKonu: Nerissa (=   Nerissa (= Icon_minitimeSalı Şub. 09, 2010 3:16 pm

Akşam uyumadan önce, her zaman yaptığım gibi ilacımı içtim. Bu ilaç sayesinde görmemem gereken rüyaları görmüyordum. Yani korkunç rüyaları. Doktorlara göre bu benim ruh halim nedeniyle oluşuyormuş. Fakat benim ruh halim her zaman olumludur. Yatağımın üzerine oturdum ve annemden bana kalmış olan, sayfaları sarılaşmış, kokusu insana güzel şeyleri hatırlatan kitabı avuçlarıma aldım. Kitaba zarar vermemek için büyük çaba harcıyordum. Bu gerçekten zordu. Kitap o kadar kırılgan geliyordu ki bana... Ve artık göz kapaklarım yavaşça kapanıyordu. Kitabı özenle masamın üzerine koydum ve kendimi direk yatağa attım. Ve anında rüya görmeye başladım. Her zamanki gibi Quidditch oynamıyordum. Aksine bir mehtaptaydım.Mehtap, küçük koyu pırıl pırıl aydınlatıyor. Denizin ölü dalgaları başından geçenleri kıyıya anlatıyor. Hafif bir meltem, gecenin sıcaklığını bastırmak için tüm soluğunu harcıyor. İkimiz de susuyoruz. Konuşmak yasak sanki... Zaten konuştuğumuz an bu sihirli büyü bozulacak. İç dünyalarımız doğanın görkemiyle bir olmuş. Suskunluğumuzun gürültüsü yetiyor bize. Kırış kırış bir yüz... Altmış yılın çizgileri... Seherbazlıktan kalma bir yara izi... Çukura kaçmış çakır gözler... Dünyanın kahrına dayanmaya çalışan, gelecekten umudu kalmamış bir adam. Bu adamı tanıyordum. Bu benim babamdı. Babamı rüyamda görmek beni keyifsizleştirmişti. Çünkü babamın ölümünü izlemiştim ben. Ve o şimdi benim karşımdaydı. Ah, onu ne kadar özlediğimi bir bilseydi. Babam benim elimden tutup, ağaçlığın içine soktu. Beni bir yere götürüyordu sanki. Uzunca bir süre yürüdük. Babamla birlikte yine bir şeyler yapmak beni mutlu etmişti. Onu o kadar özlemiştim ki. Ve bir çocuk gördüm. Çocuk bir akasya ağacının altına yüzükoyun uzanmış gökyüzünü izlemekteydi. Ayaklarını yukarı kaldırmış bir ileri bir geri sallıyordu. Ağzının kenarındaki otu çiğniyordu. Sırtında yırtık bir keten gömlek, bacağında at ahırı ve ezilmiş yeşil ot kokan bir pantolon vardı. Başını az bir şey bizden yana döndürüp uykulu gözlerle bana baktı. Ağzındaki otu dudağının öbür yanına itip gözlerini kapadı. Ve o çocuğunda kim olduğunu direk anladım. Bu çocuk benim Hogwarts dan arkadaşım Tomdu. Onu o kadar çok severdimki. Ama bir an da esrarengiz bir şekilde kayboluşu ailesini ve beni mahvetmişti. Şimdi ne olduğunu ondan öğrenebilirdim. 'Tom' dedim ümitsiz bir sesle. Tom o güzel mavi gözlerini inatla yere dikmişti. Sanki Nerissa'ya bakmak istemiyordu. Fakat Nerissa onunla konuşacaktı. 'Sana ne oldu?' dedi Nerissa. Tom kendini tutmak istermiş gibi dişlerini sıkıyordu. Nerissa, Tom'u kızdırdığında ona baktığı gibi sert sert bakıyordu. Sonunda konuşmaya başladığında sert halinden eser kalmamıştı. 'Lissa, senin ne işin var burada?' Çok endişeli gözükmüştü gözüme. Ve ona tekrar Lissa demişti. Bunu duymayalı o kadar çok olmuştu ki. Ona taktığı isimdi bu. 'Burda olmamam gereken bir durum mu var? dedim. Bu rüya o kadar gerçekçiydi ki, bir an kendimi gerçekten yaşıyormuşum gibi hissettim. Ve o an da kafama dank etti gerçekler. Burası başka bir dünyaydı. Öbür dünya. Ve benim burda olmamam lazımdı. 'Burası öbür dünya' dedi tom düşüncelerimi yansıtarak. Ve Tom benim korkudan büyümüş gözlerime bakakaldı. Uzunca bir süre birbirimize baktık. Gözlerini ilk kaçıran o oldu. Ve o anda bir sarsılma hissettim. Ve birden uyandım. En iyi arkadaşım Melenia beni sarsıyor uyandırmaya çalışıyordu. Ve sonunda uyandığımı gördüğünde sevinmiş bir hali vardı. Sarı saçlarını arkasına savurdu ve gözlerini üzerime dikti. 'Sen-korktum-çok!' dedi Melenia korku dolu bir ciyaklamayla. Ben bunun üzerine hiçbir şey demedim. Sadece yapmam gerekeni yapıp, o lanet olası ilaçları çöpe attım.

DipNot: Ben Sırma. Okulda profesör eksiklikleri olduğu için ben de yardım etmek için yeni bir kullanıcı açtım. Rp puanım prof.'luk için yetersiz olduğu için bu rp'yi yazdım.
Elyssa Lizzié Raymond
Elyssa Lizzié Raymond

Gerçek İsim : Şeyma.
Sihirsel Soy : Melez
Rpg Puanı :
Nerissa (= Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nerissa (= Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Nerissa (= Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Nerissa (= Right_bar_bleue

Nerissa (= Empty
MesajKonu: Geri: Nerissa (=   Nerissa (= Icon_minitimeC.tesi Şub. 13, 2010 12:09 pm

Rpg'nin güzel olduğu kanısındayım. Renklerndirme konusunda çalışman gerek ama ... Ve biraz daha uzatsaydın zevkle okumaya devam ederdim. İmla hatan yoktu- en azından gözüme çarpan olmadı. -

Puanlama Sistemi:
Betimleme: 30 / 22

Renk ve Paragraf Düzeni: 10 / 5
Uzunluk:10 / 5
İmla Düzeni: 20 / 20
Anlatım: 30 / 25

Toplam: 77 ^^
https://godricshollow.yetkin-forum.com/forum.htm

Nerissa (=
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-