Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline

2 posters
YazarMesaj
Vasilissa Crystal Ryan
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Vasilissa Crystal Ryan

Gerçek İsim : Rüüüüm.
Sihirsel Soy : Safkan
Rpg Puanı :
Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Left_bar_bleue98 / 10098 / 100Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Right_bar_bleue

Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Empty
MesajKonu: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimeC.tesi Kas. 21, 2009 9:30 pm

Yaz tatilinin sıcak mı sıcak günlerinden birinde Eva ve Emmy sık sık yaptıkları gibi bir alış-veriş çılgınlığı yaşamaya karar verdiler.Evleri birbirlerine çok yakın oldğu için hemen buluşup plan yapmaya karar verdiler.Eva ''Eveet kanka nerden başlayalım sence?'' diye sordu Emmy'e.

Emmy de kararsız gibiydi.Emmy ''Şöyle gidelim her gördüğümüz mağazaya gireriz canım gün bizim nasıl olsa.'' dedi eliyle yolu göstererek.Bir yandan yürüyor bir yandan da sohbet edip Hogwarts'ı ne kadar özlediklerinden bahsediyorladı.

''Eee az kaldı okulun başlamasını kanka.Duydularını alalım.'' dedi Emmy Eva'ya mikrofon tutuyormuş gibi yaparak.Eva da Emmy'nin elinden hayali mikrofonu alıyormuş gibi yapıp ''Ee haliyle okulu arkadaşları özledik.Ama ödevleri ASLAA!Ama yine de başlasın ya böyle insanın canı sıkılıyorr.Ee biraz da senin düşüncelerini alalım.'' diye deva etti.Emmy..

En son Evangeline Ashley Austen tarafından Cuma Kas. 27, 2009 2:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cynthia Weitz
Vampir
Vampir
Cynthia Weitz

Gerçek İsim : Esin.
Patronus : Kedi Sihirsel Soy : Safkan.
Özel Yetenek : Metamorfmagus
En Belirgin Özellik : İnatçı.
Rpg Puanı :
Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Left_bar_bleue93 / 10093 / 100Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Left_bar_bleue47 / 10047 / 100Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimeC.tesi Kas. 21, 2009 9:53 pm

"Eee hadi cevap ver!" diye cevap verdim Eva'ya. Hayali mikrafonu kafasına geçirirmiş gibi yaptım. "Tamam tamam konuşacağım! Ah!" Eva'nın canı acımış gibi yapması bayağı komikti. İnadına dalga geçicekti yani. Yürürken aniden bir mağaza görerek durdum. "Hadii." diyerek Eva'yı tekrar dürttüm ve kolundan tutup sürüklemeye başladım.

Girdiğimiz mağaza aşırı derecede büyük ve lükstü. Paris'in her çeşit moda kıyafetini barındırıyormuş gibi bir hali vardı. Eva ile birbirimize bakarak sırıttık. Canımız çıkana kadar alışveriş yapacak türden kızlardık. Hızla ilerlere doğru ilerleyerek kıyafetlerin yanına yürüdük.

"Bu nasıl sence?" diye sordum bir elbiseyi üstümde tutarak. Sevdiğim bir mor-lila tonundaydı ve normal bir ev kıyafetinden çok uzaktı. Çok fazla olmasada mini denilebilecek bir etek kısmı vardı. "Harika." diye sırıttı Eva. "O zaman bunu alıyorum." dedim aynı şekilde sırıtarak. Bir ayna bulup üstümde nasıl durur diye baktım. Anında sevmiştim bu elbiseyi. Arkamı hızlıca döndüm. Eva'yı mağazanın hangi derinliklerinde bulacağımı düşünüyordum.

" Ah. Pardon. Çok özür dilerim." Arkamda birinin durduğunu görmeden çarpmıştım. Kafamı kaldırdığımda mavi gözler ile karşılaştım. "Önemli değil." diye cevap verdi. Ne dediğini duyamayacak kadar sersemlemiştim. Eva'nın adımı söylediğini duydum. Tanrım! Bu kız bütün mağazayı ayağa kaldırırdı! Gözlerimi devirerek Eva'nın olduğu tarafa baktım. "Tekrar özür dilerim." Dedim gülümseyerek. İstemeden Eva'nın yanına doğru ayaklarımı sürüdüm.

"Aferim. Tam zamanında çağırdın yani." Dedim yanına vardığımda. Ses tonumdaki bıkkınlıktan dolayı sırıttı ve cevap vermek için ağzını açtı.

En son Violet Emily Clanthe tarafından Ptsi Kas. 23, 2009 8:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
https://godricshollow.yetkin-forum.com/lejant-f75/esin-asdf-xd-t1
Vasilissa Crystal Ryan
Vasilissa Crystal Ryan

Rpg Puanı :
Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Left_bar_bleue98 / 10098 / 100Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimeC.tesi Kas. 21, 2009 10:14 pm

Eva ve Emmy alış-verişe son hız başlamışlardı.Emmy'nin gördüğü ilk şeyi almaya karar vermeside buna örnekti.Emmy eline aldığı elbiseyle ortalardan kaybolurken Eva'da kendini en derin köşelere attı.Eva dalmış herşeye tek tek bakarken hayatının elbisesine rastladı.Elbiseyi kaptığı gibi ''Emmyyyyy!'' diye bağırmaya başladı.

Etrafına baktığında Emmy'in uzun boylu ve son derece taş olan biriyle konuştuğunu gördü.Eva ''Anaaaaammm!'' gibi bir tepki verirken Emmy halinden hiç de hoşnut görünmeyen bir iadeyle Eva'ya bakıyordu.Yanına geldiğinde "Aferim. Tam zamanında çağırdın yani." diye son derece odunsul bir tepki verdi Emmy.

Ama onu pek fazla takmadan ''Ne iş?'' diyerek sadede gelelim mesajı vermek istedi.Emmy mesajı almış gibi ''Yanlışlıkla çarptım da.'' dedi çacuğa baygın baygın bakarak.O da arkadaşıyla alışverişe gelmişti anlaşılan.Eva çocuğun yanındaki arkadaşını görünce birden o sarı saçları tanıdığını hissetti.

Emmy'e dönerek ''Kızımm bunlar bizim okulda!'' diye son derece odunsal ve zeka seviyesi düşük bir tepki verdi Eva..
Cynthia Weitz
Vampir
Vampir
Cynthia Weitz

Rpg Puanı :
Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Left_bar_bleue93 / 10093 / 100Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Right_bar_bleue
Düello Gücü :
Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Left_bar_bleue47 / 10047 / 100Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimePaz Kas. 22, 2009 7:54 am

Omuzlarını silkti. Sırıtarak "Ne iş?" diye sordu Eva. Neyi kastettiğini anlamıştım. "Yanlışlıkla çarpmıştım da." diye cevap verdim dilimi çıkararak. Onun olduğu tarafa tekrar baktım. Arkadaşıyla konuşuyordu. Birden bize doğru baktıklarını hissederek başımı çevirdim. Eva ani bir şaşkınlık geçirerek "Kızımm bunlar bizim okulda!" diye cevap verdi.

"Gerçekten mi?" diye tekrar onların olduğu tarafa baktım. Yanında duran arkadaşına dikkatlice bakınca onun gryffindordan olduğunu hatırladım. İlk yılımda seçmen şapkanın önünde dikilirken yanında durduğum çocuklardan birine benziyordu. " Arkadaşını sanırım hatırlıyorum. Ama onu ilk defa gördüm." dedim şaşırmış bir şekilde. "Evet bende hatırlamıyorum onu. Belki yeni öğrencidir." dedi Eva sırıtarak. Heyecanla konuşarak devam etti " Ya da ya da koca okulda hiç dikkat etmemişizdir! Ve ya-" "Muggle olabilir." diye tamamladım sözünü.

Tekrar oraya baktıktan sonra "Hadi başka bir yere bakalım. Burada sıkıldım." dedim Eva'ya. Bu konuda bayağı istekli görünse de yerine çakılı kalmış gibi bir hali vardı. Bir süre sonra başını sallayarak "Hayır." diye cevap verdi. Sırıtarak ekledi "Burda hâlâ kurcalamadığımız yerler var." Gözlerimi devirdim. Eva ise mağazanın derinliklerine doğru ilerlemeye başlamıştı. "Dur beni bekle!" diye bağırdım arkasından koşarken.

En son Violet Emily Clanthe tarafından Ptsi Kas. 23, 2009 8:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Vasilissa Crystal Ryan
Vasilissa Crystal Ryan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimePaz Kas. 22, 2009 9:52 am

Eva'nın ani tepkisi karşısında Emmy de son derece şaşırmış ve ağzı 13 karış açılmış bir şekilde ''Gerçekten mi?'' diye son derece moron bir tepki verdi. Ardından konuşmaya devam etti'' Arkadaşını sanırım hatırlıyorum. Ama onu ilk defa gördüm." Eva "Evet bende hatırlamıyorum onu. Belki yeni öğrencidir." diye cevap verdi sırıtarak. Ardından hızlı hızlı konuşmaya devam etti " Ya da ya da koca okulda hiç dikkat etmemişizdir! Ve ya-" "Muggle olabilir." diye tamamladı cümlesini Emmy.

Eva bu konudan sıkılmış gibi etrafındaki güzelliklere bakarken.Emmy "Hadi başka bir yere bakalım. Buradan sıkıldım." dedi.Eva sanki ona uzaylı görmüş gibi bakarken ''Saçmalama.Hayır." diye cavabı yapıştırdı. "Burda hâlâ kurcalamadığımız yerler var." diye devam etti.Sonrada mağazanın derinliklerine doğru yürümeye başladı.Emmy'nin arkasından bağırdığını duydu ve durdu.Yanındaki askıya doğru hamle ederken biraz ilerde Drake ve o bilinmeyen arkadaşını gördü.(Burdaki bilinmeyen Emmy'nin taktığı oluyor).

Emmy'nin kolundan tuttuğu gibi el sallayarak ''Heyy Drake! diye bağırmaya başladı.Bu kız ne kadar utanmazdı.Drake ve arkadaşı hemen sesin geldiği yöne doğru döndü.Drake'in yüzünde Eva'yı tanımasından dolayı oluşan bir gülümseme,arkadaşının yüzünde ise şaşkınlık vardı.Eva göz ucuyla Emmy'e baktığında dağ çileği gibi kızardığını gördü..

En son Evangeline Ashley Austen tarafından Cuma Kas. 27, 2009 2:40 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cynthia Weitz
Vampir
Vampir
Cynthia Weitz

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimePaz Kas. 22, 2009 10:40 am

Eva'yı takip ederken ona seslenmem üzerine durdu. Yanına doğru ilerledim. Tam yanında durunca "Heyy Drake!" diye bağırdı elini sallayarak. Elimi alnıma yapıştırarak başımı eğdim. Bu kız tam bir manyaktı! "Seni öldüreceğim." Diye fısıldadım nefretle. O ise sadece sırıtarak karşılık verdi.

"Selam. Nasılsın Eva?"

Eva'ya odaklanmışken yanımıza geldiklerini farketmemiştim. Bir anda kızardığımı hissettim. "İyii." Dedi Eva bir bana bir Drake'e bakarken sırıtarak. " Öylesine geziyorduk. Sen nasılsın? Ha bu arada bu Emily. Kısaca Emmy. Rawenclaw'dan." Harika! Yanlarında dikilmemiz yetmezmiş gibi konuşmaya benim de dahil olmam gerekiyordu.

"Memnun oldum." Dedim gülümseyerek. Düşüncelerim ise en kısa zamanda Eva'ya bunu pahalıya ödetmek üzere yoğunlaşmıştı. "Bende." diye karşılık verdi Drake. Çarptığım çocuk ise hâlâ konuşmamıştı ve onun hakkında merak ettiğim çok şey vardı. Adı neydi? Hogwarts'tan mıydı? Eğer Hogwarts'tansa neden onu hiç görmemiştim? Yoksa başka bir büyücü okulundan mı geliyordu? Ve ya sadece bir muggle mıydı?

"Eee, sen Paris'te ne arıyorsun? İtalya'da bir yerde yaşadığını sanıyordum." Dedi Eva kaşlarını çatarak. "Haa. Bu Jake." Dedi yanındaki arkadaşını gösterek. Sonunda! " Durmstrang'dan Hogwarts'a geldi. Paris'te yaşıyorda ziyaretine gelmiştim." Süper! diye düşündüm birden. Mutluluğumun sadece küçük bir gülümseme olarak yüzümde kalması için dua ettim...

En son Violet Emily Clanthe tarafından Ptsi Kas. 23, 2009 8:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Vasilissa Crystal Ryan
Vasilissa Crystal Ryan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimePaz Kas. 22, 2009 11:12 am

Eva Emmy'den gelen ölüm tehtitlerine aldırmadan Drake'le sohbet ediyordu.Eva Emmy ve Drake'yi tanıştırdıktan sonra Drake'yi sorguya almaya başladı.Drake' daha sonra Emmy'ninkinin adını adını söyleyince Eva yan gözlerle Emmy'e baktı ve Emmy'nin gözlerinin ışıldadığını gördü.

Emmy'den hiç bir tepki gelmeyince Eva ileri alılarak Jake'nin elini sıktı ve ''Memnun oldum ben Evangeline ama Eva derler.'' dedi ve elini çekip gizlice Emmy'i cimcikledi memnun ol çabuk mesajı vermeye çalışıyordu.Emmy sessiz bir ''Ahh!''dan sonra çocuğun elini sıkmayı akıl etti.

Bu arada Jake'nin gözüde Emmy'deydi.Eva içinden ''Anaaaamm!Yeni bir aşk mı doğuyor!''dedi.Ve sırıttı.''Ee siz ne yapıyorsunuz?'' diye sordu Eva Drake'ye.Drake ''Öyle bakınıyoruz.Jake'nin alış-veriş yapması gerekiyormuş ama ben alış-verişi hiç sevemem bilirsin.''diye cevap verdi.

Eva Emmy'e göz kırpıp ''O zaman hadi biraz çıkalım tabi işniz bittiyse.Bir cafeye falan gideriz.Birşeyler içeriz hava sıcak malum.'' dedi.Emmy'nin göz rengimi değişiyordu ne mutluluktan.Drake bu fikri çok sevmiş gibi hemen atladı ''Aslında süper olur.Jake işin bitti mi kanka?'' diye sordu Emmy'e bakan Jake'e.Bu arada Emmy'de utandığından hafifce saçlarının rengi kızarıyordu..
Cynthia Weitz
Vampir
Vampir
Cynthia Weitz

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimePaz Kas. 22, 2009 7:04 pm

"Evet."

Sonunda duymuştum bu sesi. Kafamı sallayarak konuşmaya dönmeye çalıştım. En azından dördümüzün takılacağı kısmı duymuştum. Kızarmadığımı umarak dışarı çıktım. Hava bulutlanmıştı ama hâlâ sıcaktı. Eva'nın sağına geçtim. Hiç bilmediğim Paris sokaklarında ilerlemeye başladık. Drake ve Eva konuşuyorlardı ama umrumda bile değildi. Etrafımı seyrediyordum. 15 dakika kadar sonra Eva sabırsızca konuştu.

"Eee hadi! Niye ikinizde sustunuz??" Bir bana bir Jake'e bakmasını sinirimi bozuyordu. Konuşmak içimden gelmiyordu ben ne yapayım yani. Konuşacak bir şey bile aklıma gelmiyordu aslında. "Bari bir kafeye oturalım." dedi istekle. "Bana uyar." dedim üçüne doğru dönerek. Herkes onaylayınca dördümüz de etrafımıza bakınmaya başladık. "Sanırım ileride bir kafe vardı." dedi Jake. Tarif ettiği yöne doğru ilerlerken zıt yönde ilerleyen insanlara çarpmamaya çalışıyordum. Geçtiğimiz yer çok büyüktü. Banklara oturmuş yeni gazete okuyanlar, birbirini yakalamaya çalışan çocuklar, işe giden tayyörlü kadınlar ve ceket giymiş adamlar... Sıkıcı diye düşündüm kendi kendime kafamı sallarken. Özellikle işe gitmek, diye tekrar düşündüm.

En sonunda Jake'in bahsettiği kafeyi bulmuştuk. 2. Kattaki balkonda bir masa bularak oturduk. En azından daha çok konuşmaya başlamıştım, yabancı gibi hissetmiyordum. Bir süre konuştuktan ve güldükten sonra aniden aklıma bir şey gelerek sıçradım. "Eva, sana bir şey söylemem gerekiyor. Bi' gelir misin?" dedim. Kafası karışmış bir şekilde tamam işaretini verdikten sonra ayağa kalktık. Oturduğumuz masadan biraz uzaklaşında "Ne oldu?" diye sordu Eva..

[ Devamını getirirsin sen xDxD Vallahi herhangi bir kurgu olmadan ilerliyorum. Ne dicem şimdi bilmiyorum sen uydur. xDxD Asdsafsdf xDxD ]

[ Edit: Bir şey daha dikkatimi çekti. Tam 400 mesajın var lan. Aferim. :P ]
Vasilissa Crystal Ryan
Vasilissa Crystal Ryan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimeSalı Kas. 24, 2009 3:28 pm

Kafede hep braber gülüp eğleniyorlardı.Emmy ve Jake'nin arasında birşeyler olacak gibiydi.Daha sonra Emmy birden ayağa fırladı ve Eva'yı yanına çağırdı.Eva tedirgin olmuştu.Hemen oda kalktı ve Emmy'nin peşinden lavabo'ya girdi.''Ne oldu?''diye sordu merakla.

Emmy ''Karşı masaya baktın mı hiç?'' diye sordu.Eva ''Senin gibi insaları dikizleme huyum yoktur hiç.''dedi gülerek.Emmy ona kötü bir bakış atıp ''Hahaha.Aman ne komik burda senin iyiliğin içi bulunuyoruz ama senn!!''diye devam etti.''Tamam tamam hadi söyle.!'' dedi Eva.Emmy tedirgin tedirgin ''Sakin ol!Ama karşı masamızda oturan çocuk senin Slytherinli eski sevgilin değil mi?Hani şu çakma ölüm yiyen ve peşini bırakmayan çocuk.'' dedi.Eva bir an kaldı sonrada ''Emin misin?Kahretsin ya bu çocuktan kurtuluş yok mu?Ona son yaptığım uğursuzluk büyüsünden sonra hiç de birşey yapamaz.''dedi Eva sinirle sonra biraz tedirgin ''Yoksa yapar mı?Kahretsin!'' dedi.

Emmy ''Tamam kanka sakin ol sen dicem ama bu çocukta ölüm yiyen kanı var yaa!Ailesi ölüm yiyen bunun.Sen de bunları nerden bulursun bilmem kii!'' diye söylenmeye başladı.Eva ''Hey 1. ailesinin ölüm yiyen olduğunu ozaman bilmiyordum. 2.Ayrıca çocuk çok tatlı.'' dedi sinirle.''Aman tatlı olması bir işe yaramıyor ama.Neyse hemen kalkıp gidelim başka çare yok.'' dedi Emmy.

''Çocuklara ne dicezz?''
Cynthia Weitz
Vampir
Vampir
Cynthia Weitz

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimeÇarş. Kas. 25, 2009 10:03 pm

"Aman tatlı olması olması işe yaramıyor ama. Neyse hemen kalkıp gidelim başka çare yok." Dedim. Eva başını oturduğumuz yöne doğru işaret ederek "Çocuklara ne diyeceğiz?" dedi. Haklıydı aslında. Ne diyecektik? Çocuklar, pardon. Eva'nın eski sevgilisi buradaymış ve bir ölüm yiyen. Gördüğü an onu gebertmeyi düşünüyor sanırım bu yüzden biz kaçıyoruz. Düşüncesi bile saçmaydı.

"Sanırım meta olmamız işimize yarayabilir." dedim düşüncelere dalmış bir şekilde. Eva'nın aniden ayağa fırlaması ve kolumdan çekmesi üzerine gerçek dünyaya geri döndüm. Kızlar tuvaletinin kapısını kilitledim. 5 dakika bekleseler ölmezlerdi. Eva gözlerini kapatıp yoğunlaşmaya çalışırken onu izledim. Saçları kumraldan mora doğru dönüşüyordu. Gözünü açtığında "İğrenç." dedim kafamı sallayarak. Somurtarak tekrar gözünü kapattı. Yeşil olmuştu şimdi de. "Dalga mı geçiyorsun Eva?" dedim kaşlarımı kaldırarak. Sırıtarak tekrar gözlerini kapattı. Kızıl. " Fazla cırtlak." dedim kafamı iki yana sallayarak. " Bir şeyi de beğensen ne olacak Emy??" Sinirli bir cevap. Sırıtmaya devam ederek gözlerini kapatmasını izledim. Siyah. Sonunda normal bir renk. " Tamam bu güzel." dedim. Tam kolundan tutup dışarı çıkartmaya çalışacaktım ki hızlı hızlı konuştu. "Dur dur dur. Ya karşılaşırsak? Gözlerimi bile tanır o. Onları da değiştirmem gerekiyor." "Tamam. Kafana göre takıll." dedim bıkkınlıkla. Aynaya doğru yüzümü döndüm. Sıkılmıştım bile. Jake aklıma geldi. Platonik olup olmadığımı merak etmiştim istemeden.

"Hadi. Hazırım ben."
Eva'nın sesini duyunca arkamı döndüm. Hiç bir şekilde tanınmayacak haldeydi. Saçları siyahtı, beline kadar uzanıyordu ve dümdüzdü. Gözlerini yeşil yapmıştı, kendisine en yakışan tonun hep bu olduğunu söylerdi. Onu tanımasam burnunu bile değiştirdiğini söyleyebilirdim. Üstündeki mavi bluzun üstüne nereden bulduğu belli olmayan siyah-mavi çizgili omuz hızasında bir tişört daha giymişti. "Şık." dedim onaylayarak. "Hazır aklıma gelmişken.." dedim sırıtarak. "Drake'in senden hoşlandığını hiç farketmiş miydin yoksa sadece kankan mıydı?" Dünya yıkılsa gerçek olamazmış gibi kafasını salladı " Drake bana aşık falan değil." "Saçların kızarıyor tatlım." dedim sırıtmaya devam ederek. Elbette yalan söylemiştim. Sadece utandığını belli etmek içindi. "Hiçte bile!" dedi bağırarak. Dalga geçme sırası bende miydi ne? "Tamam,tamam öyle olsun." dedim. Artık kahkaha atma yolundaydım. Kapıdaki anahtarı döndürüp kilidi açtım. Dışarı çıkarken "Görürüz." dedim muzip bir gülümseme ile. Oturduğumuz balkona doğru ilerledik. Jake'in tam karşısındaki sandalyeye oturup gülümsedim. Aynı şekilde karşılık verdiği sırada *yeni* Eva yanıma oturdu. Drake'in gülerek konuştuğunu duydum.

" Ne oldu eski halinden mi memnun değilsin?" Onun meta olduğunu bildiğini farketmiştim. Tabii Jake hiçbir şey anlamamıştı. Drake ona açıklamaya girişirken başımı arkaya doğru çevirip garsonlardan birine bakıyormuş bahanesi ile Kevin'a baktım. Önüne gelmiş bir yemeği yerken biriyle konuşuyordu. Kendisinden çok daha büyük biriydi. Ölüm yiyen olup olmadığını merak ettim. Önüme döndüm.

" Aslına bakarsan birinden saklanmam gerekiyorda. Bir kaç masa arkamızda, Slytherin'den." Görünüşe göre Drake'e Jake'e açıklama yapmayı bitirmişti. İkisi de normal bir şekilde Eva'ya bakıyordu. "Gerçekten mi? Kim?" diye sordu Drake. Eva bir şeyler geveleyip cevap vermeye hazırlanırken ben atladım.

"Kevin, Kevin Darlyn Lynch. Şu 7. sınıflardan."

Kevin sesimizi duymuş gibi bizim oturduğumuz masaya bakmasıyla her şey bir anda çok hızlı gelişti. Eva, beni dövecekmiş gibi bakmaya başlamıştı. Drake, her an bir şeyi kırabilecekmiş gibi bakmaya başlamıştı. Jake, o normaldi aslında. Bana bakıyordu. Ki buna ne kadar normallik denile bilinirse. Garsonlardan biri yan masadaki birinin ayağına takılarak masamızın üstüne düşmüştü. Dördümüz de hızla ayağa fırlarken masanın dengesiz olan bacaklarından biri çatlayarak kırıldı. Vazolar,yemekler,kahveler, iri bir garson... Hepsi yerlere yuvarlanıp kırılırken bir kaç cam parçası üstüme doğru düştü. Geri çekilmeye çalışırken birinin ayağına bastım. Sanırım yardım etmeye çalışan başka biriydi, bilmiyorum. Yere düşmüştüm bile. Birinin beni kolumdan tutup ayağa kaldırmaya çalıştığını hissettim. Kim olduğuna bakmak için başımı çevirdiğimde Jake olduğunu farkettim. Doğrulduğumda hızlıca teşekkür ettim. Kızarırken çıkan kargaşaya bakmaya çalışıyordum. Sanki her şey sadece Kevin'ın bize bakmasıyla olmuş gibiydi. Ne yani asasız lanet falan mı okumuştu bize? Kevin aklıma gelince onların oturduğu masaya baktım. İkisi de gitmişti.

1 Saat içinde neredeyse her şey düzelmişti. Kafenin sahibi herkesten özür üstüne özür dilemeye çalışırken garsonlardan bir kısmı cam parçalarını ve yiyecekleri yerlerden topluyorlardı. Eva artık Kevin gittiği için tekrar lavaboya değişmek için gitmişti. Drake, kafenin sahibinin herkese bağırarak özür dilemesini dinliyormuş gibi görünüyordu, ama bir şeyler düşündüğüne emindim. Jake, benden biraz uzakta dikiliyordu. Sanırım etrafa bakmak olayı izlemekten daha ilginçti. Aynı fikirde olduğumu düşünerek balkonun kenarına yaklaştım. Uzaktaki Effel Kulesi buradan bile görünüyordu. Çok uzak değildi aslında. Belki bir gün oraya giderdim. Eva'nın yanımıza gelmesi ile ona doğru baktım.

"Sonunda. Bence artık gidelim." Dedim üçüne doğru. Hesabı çoktan ödemiştik zaten. Kafeden dışarı , tekrar Paris sokaklarına çıktık. Derin bir nefes aldım. Sahibinin başımın içinde 'Özür Dilerim!!' diye bağırmasını hala duyabiliyordum. Caddelerin birinde yürürken Eva'ya doğru döndüm. "Şimdi ne yapıyoruz?" dedim.

[ Destan gibi oldu laan. Gece gece işim yok diye yazdım yazabildiğim kadar. xDxD ]
Vasilissa Crystal Ryan
Vasilissa Crystal Ryan

Rpg Puanı :
Düello Gücü :

MesajKonu: Geri: Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline   Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline Icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 3:08 pm

Çıkan curcunadan sonra ''Şimdi ne yapıyoruz?" diyen Emmy sorusunun nasıl cevaplanacağının farkındaydı.Bu kadar şey sanki anlık şeylermiş gibi çabukcak olmuşdu ve saat daha erkendi.Emmy sorunun cevabını biliyordu ama çocukları bu koşturmacaya dahil etmek istemiyordu.Sıkılacaklarını biliyordu.O sırada Drake'nin sesi duyuldu.''Kızlar siz her ne yapacaksanız sanırım biz buna katılamayacağız.Paris'e gelmişken bir kaç partiye katılmam lazım.Ve hedefimiz bir arkadaşın doğum günü partisi.'' dedi Drake sırıtarak.

Jake araya girip ''Aslında isterseniz siz de gelin.Süper olur.'' dedi direk Emmy'ye bakarak.Eva gözlerini devirdi ve ''Emmy'i alıp gidebilirsin.'' dememek için kendini zor tuttu.''Hey bu süper olur.''dedi Drake gözleri ışıldayarak.Eva'ya ''Hadii Evaa!'' dedi.Emmy 'den ses çıkmıyodu ama Eva ''Hiç parti havasında değilim ben.Ve alışverişime kaldığım yerden devam etmek istiyorum.Hem Drake daha burdasın daha sonra başka partilere artık kanka.Ama Emmye karışamam tabikii.''dedi Emmy'e bakarak.Emmy ''Sağ olun arkadaşlar ama bende almiyim.Sonra yine görüşürüz.Hem fethetmediğimiz daha çok yer var.''dedi Eva'ya göz kırparak.

Eva güldü ve Drake'ye sarılarak ''Hadi kanka By.Ama kesinlikle daha sonrada görüşüyoruz.''dedi.Sonra Jake'nin elini sıkktı ve ''Tanıştığımıza çok memnun oldum.Artık bol bol görüşürüz.'' dedi ve Emmy'nin de vedalaşmasını bekledi.Emmy ve Jake birbirlerine çok derin bakıyorlardı.Jake ve Drake gittikten sonra Emmy ''Ne gündü ama!'' dedi.Eva ona sırıtarak bakarak ''Daha gün bitmedi.'' dedi ve Emmy'i kolundan tuttuğu gibi ilk gördüğü mağazaya soktu..

~Rp out~Seninle Rp yapmak eğlenceliydi kanka.xD~

~THE BİTTİ~

Alışveriş Çılgınlığı ! Violet ~ Evangeline
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Evangeline Austen..
» Evangeline Austen
» Evangeline Ashley Austen
» Evangeline Lissa Austen. || Yeni..